Dial-up od Wirtualnej Polski: wspólnie z Energisem a nie TPSA

Wirtualna Polska - jako ostatni z wielkich portali - uruchomiła dziś swój numer dostępowy. Spółka, której większościowym akcjonariuszem jest największa firma telekomunikacyjna w kraju - TPSA - doczekała się swojego dial-upu. Partnerem biznesowym okazał się jednak Energis a nie narodowy operator.

Usługa dostępowa portalu - WPGo! modem - reklamowana jest hasłem "lepiej późno niż wcale ;-)". Portal jako jeden z ostatnich graczy uruchomił własny numer dostępowy, chociaż w tej kwestii miał być pierwszy. Przypomnijmy, że w momencie inwestycji TP S.A. w Wirtualną Polskę w 2001 roku pojawiły się deklaracje narodowego operatora co do wspólnych planów świadczenia usług dostępowych z portalem. TP S.A. szybko wycofała się z obietnic - niedługo po podpisaniu umowy ówczesny szef TPI poinformował, że WP nie będzie miała przychodów z ruchu w sieci TP S.A.

Po trzech latach WP udało się jednak uruchomić usługę dial-up - partnera znalaziono w firmie Energis Polska. "Ponieważ jako ostatni wśród rodzimych portali uruchamiamy usługę dostępu do internetu za pośrednictwem alternatywnego numeru dostępowego, trudno nam w chwili obecnej oszacować zarówno liczbę użytkowników, jak i przychody z tytułu świadczenia usługi - przyznała Aleksandra Ciechomska, dyrektor ds. rozwoju produktów Wirtualnej Polski - Liczymy jednakże na lojalność osób korzystających z portalu Wirtualna Polska, którzy zechcą skorzystać z wpGO! modem."

Zobacz również:

  • Rosja zachowuje połączenie z internetem. Czy będzie odcięta?

Użytkownicy, oprócz alternatywnego numeru dial-up otrzymają bezpłatny dostęp do treści: będą mogli skorzystać z działów: gry online, erotyka, randki oraz pliki do gier i komputerów.

Jaka jest teraz kondycja WP - przedsiębiorstwa będącego w stanie upadłości od kilku miesięcy? "Spółka jest samowystarczalna i wiele wskazuje na dalszą poprawę sytuacji" - powiedział dla Internet Standard Wojciech Reguła, zarządca Wirtualnej Polski, który nadzoruje jej działalność po odsunięciu przez sąd wcześniejszego zarządu.

Ostatnio dużo emocji na rynku wywołał komunikat TP Internet o planach zmiany statutu WP i wykreślenia z niego zapisu o prowadzeniu portalu (de facto nie miałoby to jednak wpływu na dalsze losy spółki). "Co do projektu TPI - wydaje się, że deklarowana dbałość o dalsze losy spółki mogłaby się wyrażać m.in. w poszerzeniu przedmiotu przedsiębiorstwa a nie wykreślaniu z przedmiotu przedsiębiorstwa jedynej faktycznie prowadzonej działalności" - skomentował Wojciech Reguła.

Więcej informacji o usłudze pod adresem:

http://wpgo.wp.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200