Diabelski Linux

Dostępna jest już nowa wersja, oznaczona numerem 1.2, dystrybucji Devil-Linux. Niewielkiej, łatwo konfigurowalnej i bezpiecznej wersji systemu Linux przeznaczonej do użycia jako router lub firewall.

Diabelski Linux

Devil-Linux

Devil-Linux nie wymaga instalacji na dysku twardym, uruchamiany jest bezpośrednio z bootowalnej płyty CD, zaś cała konfiguracja może być zapisana na dyskietce lub nośniku USB. Bezproblemowo działa nawet na komputerach Intel 486 wyposażonych w 32MB pamięci RAM. Ze względu na swoje przeznaczenie, a także w celu przyspieszenia działania systemu i zmniejszenia wymagań, dystrybucja nie zawiera środowiska graficznego.

W skład dystrybucji wchodzą natomiast, m.in. serwery plików, proxy, www, mail (wraz z filtrami antyspamowymi i antywirusowymi), ftp, DHCP, a także narzędzie do konfiguracji zapory ogniowej (Firewall Builder). W najnowszej wersji 1.2 wykorzystano kernel serii 2.4.27, dodano wsparcie dla drukowania (LPRng), zaktualizowano również większość pakietów, w tym m.in. narzędzia konfiguracji sieci, serwer www, interpreter języka php, czy sterowniki modemów.

Zobacz również:

  • Cisco wzmacnia bezpieczeństwo dwóch platform sieciowych
  • Firewall as a Service - nowy trend w cyberbezpieczeństwie

Więcej informacji

http://www.devil-linux.org/home/index.php

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200