Deweloperską wersję systemu Android Oreo 8.1 można już testować

Google udostępnił deweloperom testową wersję systemu operacyjnego Android Oreo 8.1. System trafi oficjalnie do rąk użytkowników w grudniu tego roku, ale użytkownicy zarejestrowani w programie Android Beta mogą go już zacząć używać i badać czy nie zawiera błędów.

Niezarejestrowani w programie Beta użytkownicy mogą również pobierać oprogramowanie i instalować na swoich urządzeniach obrazy systemu, które zawierają odblokowanym bootloader. Osoby biorące udział w programie Beta powinni pamiętać, że deweloperska wersja preview systemu jest w pełni zgodna tylko ze smartfonami Nexus 5X, Nexus 6P, Pixel C, Pixel, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Wszyscy są zapewne ciekawi, jakie nowe opcje wspiera Android Oreo. Będzie o tym informować w kolejnych newsach omawiających szczegółowo to oprogramowanie. Na razie wszyscy ekscytują się logo, jakie towarzyszy tej wersji systemu Android. Jednym się podoba, a drudzy psioczą i twierdzą, że przypomina czekoladowe ciasteczko.

Zobacz również:

  • Załamanie rynku smartfonów w Europie - najgorszy wynik od 9 lat
  • ChromeOS otrzyma scentralizowane ustawienia prywatności
  • Android - najlepsze aplikacje zwiększające bezpieczeństwo

Android 8.1 ma jeszcze jedną ważną cechę. Może korzystać z usług nowego układu, który Google stworzył z myślą o przetwarzaniu obrazu i uczeniu maszynowym. To chipset typu system-on-a-chip noszący nazwę Pixel Visual Core. Jak sama nazwa na to wskazuje, został zaprojektowany specjalnie dla smartfonów Pixel.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200