Devs For Ukraine - zbiórka pieniędzy dla organizacji charytatywnych i pozarządowych działających na terenach objętych wojną

Osiem organizacji otrzyma dochód z improwizowanej konferencji deweloperskiej, która rozpocznie się w poniedziałek 25 kwietnia, a której celem będzie niesienie pomocy Ukraińcom dotkniętym rosyjską inwazją.

Devs For Ukraine - zbiórka pieniędzy dla organizacji charytatywnych i pozarządowych działających na terenach objętych wojną

Shutterstock

Organizatorzy dwudniowej konferencji deweloperskiej „Devs For Ukraine” chcą zebrać 100 000 dolarów na wsparcie organizacji pozarządowych i charytatywnych działających w kraju ogarniętym wojną.

Devs For Ukraine to pomysł programistów z firmy Remote, międzynarodowego startupu z branży HR, który oferuje globalne usługi zarządzania płacami, zgodnością z przepisami i świadczeniami dla firm z rozproszonymi pracownikami. Obecnie zarezerwowanych jest 19 różnych sesji, z których dziewięć odbędzie się w poniedziałek, a pozostałe następnego dnia.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej

Wśród prelegentów są programiści z Google, Meta, Stripe i Shopify, a także kilku z samej firmy Remote. Dan Abramov, z zespołu React w Meta, poprowadzi Q&A w poniedziałek, a Jessica Janiuk, z zespołu Angular w Google, omówi RESTful API tego samego dnia. We wtorek wystąpi starszy inżynier ds. personelu w firmie Shopify, Aaron Patterson, a także pracownicy firmy Remote, tacy jak Tobi Pfeiffer i Vittoria Bitton.

Cassidy Williams, szefowa działu doświadczenia i edukacji deweloperów w Remote i jedna z organizatorek konferencji, powiedziała, że pierwotny pomysł powstał około dwóch tygodni temu i był dziełem jej i koleżanki z Remote, Sary Vieiry. Williams pomagał ludziom w znalezieniu pracy i umożliwieniu im imigracji, a Vieira pomagała im w transporcie z terenów objętych wojną.

„Naszym pierwotnym celem było zebranie 15 000 dolarów i udało nam się go przekroczyć w ciągu 24 godzin” - powiedział namWilliams.

Williams dodał, że firma mocno wspierała konferencję, poświęcając zasoby, aby pomóc w produkcji sesji i przygotowaniu się do wydarzenia, które formalnie rozpocznie się w poniedziałek.

Dochód z Devs For Ukraine zostanie podzielony równo pomiędzy osiem organizacji charytatywnych i pozarządowych:

  • Come Back Alive, która wspiera ukraińskie siły zbrojne,
  • Ukraiński Czerwony Krzyż,
  • Polską Akcję Humanitarną, która udziela wsparcia cywilom uwięzionym na Ukrainie,
  • Narodowy Bank Ukrainy, który zbiera fundusze na pomoc humanitarną,
  • Insight, który pomaga Ukraińcom LGBTQ+ dotkniętym wojną,
  • Razom, która dostarcza środki medyczne i inną pomoc,
  • organizacja Voices of Children Ukraine,
  • oraz Koalicja na rzecz Wspierania Ludzi Czarnych na Ukrainie.

„Staraliśmy się, aby wybór organizacji był jak najbardziej celowy” - wyjaśnił Williams.

Same sesje konferencyjne będą darmowe i transmitowane na Twitchu, ale darowizny na rzecz Devs For Ukraine można przekazywać tutaj - więcej informacji o wydarzeniu będzie można znaleźć na Twitterze.

Źródło: Infoworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200