Deutsche Telekom zmniejsza stratę

Strata DT w I kw. 2001 wyniosła 358 mln euro i była mniejsza niż przewidywali analitycy. Jest ona spowodowana głównie nakładami na budowę sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji.

W I kwartale roku finansowego 2001 Deutsche Telekom AG zanotował stratę netto w wysokości 358 mln euro, która była jednak trzykrotnie mniejsza w porównaniu z stratą 975 mln euro w IV kw. ub.r. Przychód operatora wyniósł 11,1 mld euro, co stanowi 16,2-proc. wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2000 r. Starta spółki wiąże się z kosztami budowy sieci telefonii komórkowej 3G i obsługi kredytów bankowych.

W ubiegłym roku Deutsche Telekom wydał w Europie 15 mld USD na licencje na UMTS. Niemiecka firma przejmuje ponadto za 35,5 mld USD amerykańskiego operatora VoiceStream Wireless, który będzie włączony do działu T-Mobile. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca maja br.

Zobacz również:

  • Raport o stanie cyfrowej bankowości
  • IFS z sukcesem zakończył 2020
  • Google wyda 2,1 mld dol. na budynek biurowy w Nowym Jorku
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200