Deutsche Telekom i Lufthansa udostępnią internet pasażerom samolotów

Niemiecka Lufthansa połączyła siły z Deutsche Telekom i odpowiedzialnym za satelity Inmarsatem. Pozwoli to zaoferować pasażerom samolotów dostęp do internetu i to na trasach wewnątrz Europy. Parametry połączenia mają być zbliżone do tych, jakie osiąga się w domach.

Z szybkiego internetu podczas lotu będą mogli skorzystać klienci Lufthansy na krótkodystansowych i średniodystansowych trasach. Użytkownicy smartfonów będą mogli połączyć się z siecią Wi-Fi ale przynajmniej na początku nie będą mogli wykonywać połączeń głosowych. Możliwe, że zablokowane zostaną usługi typu VoIP, aby nie denerwowały one innych pasażerów.

Lufthansa planuje udostępnić możliwość skorzystania z szybkiego internetu swoim klientom na pokładach samolotów w 2017 roku. Techniczną stroną przedsięwzięcia zajmą się Deutsche Telekom i Inmarsat. Firmy zadbają o jak najlepszą jakość usług łącząc możliwości nowych naziemnych stacji bazowych o zasięgu do 80 km oraz satelitów, które wykorzystywane są już teraz.

Deutsche Telekom i Lufthansa udostępnią internet pasażerom samolotów

Internet pojawi się na pokładzie samolotów Lufthansy

Wi-Fi w samolotach pojawia się coraz częściej jako płatna opcja na trasach długodystansowych. W Europie bezpłatny dostęp do internetu zapewnia Norwegian Air, ale jakość połączenia pozostawia wiele do życzenia. Lufthansa razem z partnerami chce to zmienić i zapewnić na pokładzie internet o podobnej jakości jak domowy.

Szybkie Wi-Fi w samolotach Lufthansy nie będzie udostępnione bezpłatnie. Cena będzie najprawdopodobniej zależała od typu biletu wykupionego przez pasażera. Osoby często korzystające z usług tej linii mogą liczyć na atrakcyjne oferty i zniżki.

źródło: gu.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200