Della dwa niedrogie serwery

Dell wprowadza do swojej oferty dwa nowe serwery dla przedsiębiorstw: PowerEdge 1650 i PowerEdge 4600.

Dell wprowadza do swojej oferty dwa nowe serwery PowerEdge dla przedsiębiorstw.

Pierwszy model - PowerEdge 1650 - to ultragęsty serwer (klasy podstawowej) o wysokości 1U, wyposażony w: jeden lub dwa procesory Pentium III (do 1,4 GHz), dwa wbudowane w kartę główną interfejsy sieciowe (adaptery Gigabit Ethernet; automatyczne przełączanie interfejsów na wypadek awarii). Można w nim instalować do 4 GB pamięci RAM i zawiera rozwiązania redundancyjne (zasilacze i wentylatory wymieniane na gorąco). Serwer nadaje się idealnie do uruchamiania aplikacji świadczących popularne usługi sieciowe, takie jak udostępnianie plików, drukowanie czy pozycjonowanie stron Web. Dell informuje, że serwer będzie też mógł pracować pod systemem Windows lub będzie go można konfigurować jak urządzenie serwerowe obsługujące środowisko webowe (po zainstalowaniu systemu operacyjnego Red Hat Linux).

Druga nowość Della to PowerEdge 4600, w którym można zainstalować jeden lub dwa procesory Intel Xeon (do 2,2 GHz) i wewnętrzną pamięć masową o pojemności do 730 GB. Jest to pierwszy serwer Della zawierający chipset Grand Champion HE SystemI/O (ServerWorks), dzięki któremu komputer pracuje bardzo wydajnie.

Zobacz również:

  • Kompensacja mocy biernej - tańsze utrzymanie Data Center

Oba serwery są sprzedawane razem z oprogramowaniem OpenManage (zarządzanie systemem), a na życzenie klienta są dostarczane razem z kartą DRAC III (zdalne zarządzanie systemem). W przypadku modelu PowerEdge 1650 nabywca może się zdecydować na kartę DRAC III lub na tańsze rozwiązanie umożliwiające zdalne zarządzanie, znane pod nazwą Embedded Remote Access.

Serwery mogą pracować pod jednym z następujących systemów operacyjnych: Red Hat Linux 7.2, Windows NT 4.0, Windows 2000 Server i Windows 2000 Advanced Server. PowerEdge 4600 jest dostępny w dwóch wersjach: jako komputer wolno stojący (wieża o wymiarach 44,45x12,2x27,5 [cm]; wysokość, szerokość i głębokość) lub w obudowie o wysokości 6U, do instalowania w szafie (27,43x48x70 [cm]). PowerEdge 1650 jest produkowany tylko w obudowie do instalowania w szafie.

Ceny serwerów w konfiguracji podstawowej: PowerEdge 1650 - 1699 USD; PowerEdge 4600 - 3499 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200