Dell zaprezentował nową architekturę dla centrów danych

Firma pokaże w przyszłym tygodniu na Mobile World Congress nową serwerową architekturę, której nadała nazwę DSS 9000. To architektura typu hyperscale wykorzystująca stelaże, zaprojektowana z myślą o dużych firmach zamierzających budować centra danych zawierające tysiące serwerów.

Architektura jest oparta w dużej części na intelowskim rozwiązaniu Rack Scale Architecture i pierwsze jej elementy będą dostępne w drugiej połowie tego roku. Serwery i inne elementy systemu informatycznego wchodzące w skład architektury DSS 9000 będą oferowane przez powołany niedawno do życia oddział Datacenter Scaleable Solutions.

Użytkownicy będą mogli elastycznie konfigurować system informatyczny oparty na architekturze DSS 9000, szybko dopasowując jego możliwości do zadań, które ma wykonywać. Będzie to możliwe za sprawą oddzielnych kaset zawierających serwery i pamięci masowe, które są instalowane w stelażach.

Zobacz również:

  • Dell zapewni hybrydowe podejście do AI. Połączy rozwiązania chmurowe i lokalne
  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage
  • Sztuczna inteligencja od Apple wymagać może nowych procesorów

Jeden stelaż można zapełnić 80-ma kasetami zawierającymi serwery lub 40-ma zawierającymi pamięć masową. Do tego dochodzi wspólny dla całego stelaży system chłodzenia oraz moduł obsługujący połączenia sieciowe.

Serwery DSS 9000 mają płyty główne wyposażone w dwa gniazda na układy CPU (wyłącznie x86) oraz 16 gniazd DIMM na pamięci DRAM. Kasety oraz stelaże komunikują się za pośrednictwem połączeń zaprojektowanych przez Intel w ramach projektu Rack Scale Architecture i wykorzystują technologię krzemowej fotoniki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200