Dell podtrzymuje prognozy

Największy na świecie producent komputerów osobistych utrzymał prognozy finansowe na koniec trzeciego kwartału. Wbrew przewidywaniom analityków, korporacja planuje osiągnąć zysk. Oficjalne wyniki Dell ogłosi 15 listopada.

Producent komputerów Dell Computer podtrzymał sierpniowe prognozy finansowe dotyczące wyników za trzeci kwartał, kończący się 2 listopada br. Spółka spodziewa się osiągnąć zysk na poziomie 15-16 centów za akcję. Przychody ze sprzedaży zamkną się w przedziale 7,2-7,6 mld USD. Dla przypomnienia w drugim kwartale tego roku Dell odnotował 433 mln USD zysku netto i przychody ze sprzedaży w wysokości 7,6 mld USD. Po odliczeniu kosztów związanych z restrukturyzacją i redukcją zatrudnienia, korporacja zamknęła II kw. stratą netto w wysokości 101 mln USD. Po sześciu miesiącach działalności w 2001 r. koncern zanotował 15,6 mld USD przychodów i 895 mln USD zysku netto.

Michael Dell, prezes amerykańskiej firmy powiedział, iż przyszły rok to według niego czas poprawy koniunktury na rynku komputerowym. Sytuacja w tej branży ma ulec poprawie wiosną lub latem 2002 roku. Dell zamierza również skorzystać z zamieszania panującego wokół fuzji Hewlett-Packarda z Compaqiem, aby zdobyć większy udział w rynku. M. Dell powiedział, że firmy zazwyczaj wolą mieć więcej niż jednego dostawcę sprzętu. Prezes Dell twierdzi, że informacja o fuzji konkurentów, juz obecnie przyczyniła się do wzrostu liczby klientów Della.

Zobacz również:

Analitycy spodziewali się, że w związku z atakami terrorystycznymi oraz spowolnieniem tempa wzrostu amerykańskiej gospodarki, Dell Computer obniży swoje prognozy finansowe, tak jak dokonał tego Compaq Computer.


TOP 200