Dell podjął decyzję o sprzedaży RSA

Dell Technologies poinformował, że sprzedaje swój biznes RSA za 2,075 mld USD konsorcjum kierowanemu przez Symphony Technology Group. RSA jest twórcą znanych technologii zapewniających systemom IT bezpieczeństwo i tak popularnych rozwiązań, jak mechanizm uwierzytelniania SecurID czy biblioteki kryptograficzne BSAFE.

RSA ma obecnie na całym świecie ponad 12 tys. klientów. Dell informuje, że jest to transakcja typu all-cash (co oznacza, że płatność będzie realizowana w gotówce) i obejmuje wszystkie należące do RSA zasoby i rozwiązania, w tym RSA Archer, platformę RSA NetWitness, RSA SecurID, RSA Fraud and Risk Intelligence Suite oraz dział RSA Conference (organizujący jedną z największych na świecie konferencji poświęconych bezpieczeństwu systemów IT).

Decyzja firmy Dell o sprzedaży RSA zbiegła się z innym ważnym wydarzeniem podobnego kalibru, jakim jest niedawne przejęcie przez Broadcom od firmy Symantec należącego do niej działu enterprise (chodzi o biznes Symantec Enterprise Security) za prawie 11 mld USD. Dział konsumencki firmy Symantec zmienił w tym momencie nazwę na NortonLifelock.

Zobacz również:

Zgodnie z umową transakcja przejęcia RSA przez Symphony Technology Group ma zostać sfinalizowana w ciągu najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200