Dell oferuje produkty przeznaczone do budowania sieci SDN

Dell poszerza ofertę o szereg nowych produktów (oprogramowanie oraz sprzęt) dedykowanych dla firm posiadających centra danych, które chcą budować sieci komputerowe oparte na technologii SDN (Software-Defined Networking).

Firma oferuje oprogramowanie Active Fabric, które pozwala budować sieci komputerowe mające płaską strukturę, wykorzystujące przełączniki 10 i 40 Gb/s. Active Fabric wspiera różne hiperwizory (w tym VMware i OpenStack) oraz wirtualne przełączniki bazujące na oprogramowaniu OpenFlow.

Dell udostępnia również interfejs Active Fabric Manager, pozwalający zarządzać całym środowiskiem sieciowym Active Fabric. Active Fabric Manager to graficzny interfejs użytkownika (GUI), który zapewnia dostęp do centralnej konsoli zarządzania w oparciu o role, dzięki czemu poszczególnymi częściami sieci mogą zarządzać różni administratorzy, pracujący w różnych oddziałach firmy. Active Fabric Manager pojawi się oficjalnie w ofercie firmy Dell w maju br.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania
  • Dane w centrum świata

Kolejna nowość firmy Dell to przełącznik oznaczony symbolem S5000. Urządzenie ma wysokość 1U i może obsługiwać maks. 64 połączenia Ethernet 10 Gb/s. Przełącznik wejdzie na rynek w lipcu br. Jego cena nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200