Dell nie zawiódł oczekiwań

Wyniki finansowe firmy pokryły się z sierpniowymi prognozami. W trzecim kwartale roku fiskalnego 2002 producent odnotował zysk netto w wysokości 429 mln USD przy przychodach na poziomie 7,5 mld USD.

W trzecim kwartale roku fiskalnego 2002 Dell odnotował zysk netto w wysokości 429 mln USD przy przychodach na poziomie 7,5 mld USD (spadek o 10%).Wynik jest zgodny z sierpniowymi prognozami firmy. Zysk netto w tym okresie był mniejszy o ok. 36% w porównaniu do III kw. 2000 r. (674 mln USD). Uwzględniając spadek koniunktury, dobry wynik finansowy Dell zawdzięcza obniżeniu kosztów działalności i zwiększeniu globalnych udziałów w dostawach sprzętu komputerowego o 3%.

Na rynku amerykańskim Dell zwiększył sprzedaż serwerów o 18% a w regionie EMEA o 27%. Firma zwiększyła do 15% udział w światowym rynku komputerów przenośnych i dostawy pamięci masowych. Michael Dell, prezes amerykańskiej firmy, w IV kw. spodziewa się kilkuprocentowego wzrostu przychodów przy utrzymaniu dostaw sprzętu na tym samym poziomie.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200