Dell ma dystrybutora w Polsce

Techmex został dystrybutorem firmy Dell Computer.

Techmex został dystrybutorem firmy Dell Computer.

W pierwszym etapie do oferty Techmexu zostały włączone notebooki i serwery amerykańskiego producenta. Nawiązanie przez Della współpracy z dystrybutorem prawdopodobnie jest związane z próbą zainteresownia ofertą małych i średnich przedsiębiorstw. Przedstawiciele Della zapewniają jednak, że nie rezygnują z modelu sprzedaży bezpośredniej, z której słynie firma.

"Dell coraz wyraźniej zwiększa sprzedaż serwerów, starając się dotrzeć nie tylko do klientów korporacyjnych, ale również do sektora SMB. W przypadku tych klientów model sprzedaży bezpośredniej nie przynosi dobrych efektów, stąd decyzja o zaangażowaniu uznanego dystrybutora" - komentuje Jarosław Smulski, analityk IDC CEMA. "Techmex ma bez wątpienia dużo doświadczenia w dystrybucji, aczkolwiek nie wiadomo jak zmiana profilu i zajęcie się usługami satelitarnymi oraz zaangażowanie się w emisję publiczną wpłynie na dystrybucję nowych produktów. Na razie mają mało produktów Della w ofercie" - podsumowuje J. Smulski.

W pierwszym kwartale 2004 r. sprzedaż Della wzrosła o 70%, z czego największy wzrost odnotowano w segmencie serwerów i notebooków. Zdaniem przedstawicieli IDC wzmożone zakupy w administracji i wśród dużych firm zapewniły zachodnim producentom imponujące wyniki. Według prognoz tej firmy badawczej w tym roku sprzedaż komputerów PC w Polsce ma wzrosnąć o 15% (do ok. 1,4 mln sztuk). W statystykach za 2003 r. Dell zajął czwarte miejsce pod względem sprzedaży PC w Polsce (prawie 51 tys. komputerów, w tym ok. 11 tys. notebooków).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200