Dell i Samsung Electronics podpisały strategiczną umowę o współpracy

Koreański gigant stanie się głównym dostawcą pamięci, monitorów i napędów optycznych do komputerów marki Dell. Wartość kontraktu wynosi 16 mld USD.

Dell i Samsung Electronics podpisały kontrakt dotyczący strategicznej współpracy w zakresie technologii, badań i rozwoju. Na mocy umowy Samsung będzie dostarczać firmie Dell układy pamięci, wyświetlacze ciekłokrystaliczne, monitory i napędy dysków optycznych do zestawów komputerowych, oferowanych przez amerykańskiego producenta. Przedsiębiorstwa informują, że podjęły także współpracę w zakresie badań i rozwoju, w celu dalszego zwiększania konkurencyjności systemów marki Dell. Wartość kontraktu wynosi 16 mld USD.

Podpisane porozumienie jest poszerzeniem współpracy między obiema firmami. W październiku 1999 r. Samsung zawarł długoterminową umowę na dostarczanie wyświetlaczy LCD do komputerów przenośnych firmy Dell.

Zobacz również:

  • Powody dla których 16 GB RAMu powinno być standardem
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200