Dell chce chronić środowisko

Firma Dell przedstawiła swoje plany dotyczące oszczędzania energii, a co za tym idzie - również ochrony środowiska. Jeżeli wszystko pójdzie po jej myśli, do 2010 roku zarówno notebooki jak i desktopy amerykańskiej korporacji mają pobierać o 25% mniej energii od obecnych konstrukcji.

Plany Della są bardzo ambitne i ogromnie przychylne środowisku naturalnemu. Jeżeli zostaną zrealizowane, wszystkie komputery amerykańskiego giganta, zarówno przenośne jak i stacjonarne, będą do 2010 roku zużywały o 25 procent mniej energii od obecnie dostępnych w jego ofercie.

"Nasi klienci inspirują nas do tego, abyśmy odpowiedzieli na wyzwania związane z ochroną środowiska naszej planety" - powiedział Albert Esser z Dell Product Group. "Wysłuchaliśmy ich i wprowadzamy technologie nowej generacji, które radykalnie zredukują zużycie energii, doprowadzając też do znaczących oszczędności kosztów" - dodaje.

Aby osiągnąć cel, Dell kontynuuje wprowadzanie do swoich produktów technologii Energy Smart takich jak systemy zarządzania energią oraz współpracuje z innymi firmami przy projektowaniu bardziej energooszczędnych chipsetów, zasilaczy oraz pamięci.

Źródło: TCMagazine.com.


TOP 200