Dell będzie dostarczał macierze EMC

EMC i Dell Computer podpisały pięcioletnie porozumienie, na mocy którego Dell będzie dystrybuował produkowane przez EMC macierze dyskowe linii Clariion.

EMC i Dell Computer podpisały pięcioletnie porozumienie, na mocy którego Dell będzie dystrybuował produkowane przez EMC macierze dyskowe linii Clariion.

Oba koncerny rozważają także podjęcie współpracy przy produkcji systemów pamięci masowych. Dell rozpocznie sprzedaż rozwiązań EMC już w listopadzie br. Na razie nie zostały jeszcze ustalone szczegóły współpracy obu firm w Polsce. Nie ujawniono kwestii finansowych kontraktu. Szacuje się, że jego wartość wyniesie kilka miliardów dolarów.

Dell będzie głównym dostawcą produktów, należących do linii Clariion. Mają one stanowić jego podstawową ofertę systemów sieci pamięci masowej (SAN) i sieciowych pamięci masowych (NAS). Dell poinformował jednocześnie, że w dalszym ciągu będzie oferował własne systemy pamięci masowych PowerVault. EMC będzie natomiast kontynuować sprzedaż rozwiązań Symmetrix, które są adresowane wyłącznie do największych klientów. Dell będzie również świadczyć usługi związane z systemami pamięci masowej. Wykorzysta w tym celu metodologie, narzędzia, rozwiązania i programy szkolenia użytkowników EMC.

Umowa ma umożliwić EMC wejście na rynek średnich przedsiębiorstw, co pozwoli firmie na pokonanie kłopotów finansowych. "Produkty linii Clariion, przejęte przed dwoma laty od Data General, były przez ten czas intensywnie rozwijane. W niektórych obszarach funkcjonalnych zbliżyły się do rozwiązań Symmetrix, dlatego obecnie to właśnie Clariion znalazł się w centrum naszej uwagi" - mówi Jan Smólski, dyrektor EMC Polska. Przedstawiciele polskiego oddziału twierdzą, że firma - pomimo słabej koniunktury - odnotuje w tym roku wzrost.


TOP 200