Dell ST2220T: pochylny monitor multidotykowy

Dell wypuszcza multidotykowy monitor. Dysponuje on wysoką rozdzielczością HD oraz szerokim kątem widzenia. Nowy monitor posiada także opcję dowolnej regulacji jego pochyłu i podpórkę podtrzymującą go w dogodnym dla nas ustawieniu.

ST2220T to monitor o przekątnej 21,5 cala. Jest wykonany w technologii multi-touch znanej choćby z netbooków i tabletów takich jak iPad. Interfejs dotykowy pozwala na obsługę komputera poprzez dotyk kilku punktów ekranu w tym samym czasie.

Monitor osiąga rozdzielczość 1920x1080 przy 60 Hz odświeżania. Uzyskuje kontrast statyczny o wartości 1000:1 oraz dynamiczny 50 000:1. Kąt widzenia w nowym ekranie Della to 178 stopni, co zawdzięcza technologii IPS zastosowanej w jego matrycy TFT LCD. Wyświetla 16,7 mln kolorów.

Zobacz również:

  • Dane w centrum świata

Ekran dotykowy można obsługiwać przy pomocy palców, a także używając w tym celu rysika lub innego wskaźnika. Za pomocą interfejsu dotykowego można wykonywać wszystkie czynności, do których zwykle używa się myszki.

Monitor obsługuje multidotykowe gesty Windows 7. Czas reakcji na dotyk to 15 ms, a jego dokładność wynosi 2,5 mm na 95% powierzchni dotykowej.

Urządzenie wyposażone jest w złącza VGA, HDMI, USB 2.0 oraz DVI-D (HDCP). Posiada także wbudowane głośniki, a podpórka pozwala na jego zamocowanie w odpowiednim dla nas ustawieniu. Można z niego korzystać również, gdy leży.

Obecnie kosztuje 310 dol., czyli około 919 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200