Dell EMC wprowadza do oferty wysokiej klasy serwer wspierający aplikacje „machine learning”

Korporacja zademonstrowała na początku tego miesiąca w Las Vegas, na firmowej konferencji Dell Technologies World, swoje najnowsze osiągnięcie w dziedzinie serwerów. To system obliczeniowy z najwyższej półki noszący nazwę Dell EMC DSS 8440, zaprojektowany z myślą o aplikacjach wspierających technologię maszynowego uczenia.

Dell EMC DSS 8440 ma wielkość 4U i jest dostępny w różnych wersjach. Każda z nich zawiera intelowski procesor Xeon Scalable (albo dwa takie układy) oraz cztery, osiem albo nawet dziesięć procesorów graficznych Nvidia Tesla V100.

Każda układ Tesla ma moc obliczeniowa rzędu 100 teraflopsów. Nietrudno więc policzyć, że system dysponujący dziesięcioma takimi układa jest zdolny przetwarzać dane z szybkością jednego petaflopsa. A jest to już bardzo duża moc obliczeniowa dorównująca tej, jaką oferuje bazujący również na układach Tesla, nieporównanie jednak droższy superkomputer DGX-1.

Zobacz również:

  • Chmura czy własne Data Center? Które rozwiązanie jest tańsze?
  • Nowe modele laptopów linii XPS od Dell - eXtra moc, Precyzja i Styl
  • Nowy model uczenia się sztucznej inteligencji bije wszystkie rekordy
Dell EMC wprowadza do oferty wysokiej klasy serwer wspierający aplikacje „machine learning”

W serwerze Dell EMC DSS 8440 można instalować maksymalnie 10 jednostek pamięci masowej NVMe o wielkości 2,5 cala, co przekłada się na pojemność 32 terabajtów. Pamięć komunikuje się z otoczeniem za pośrednictwem kanałów PCIe, gwarantując tym samym duże przepustowości I/O.

Dell zapowiada jednocześnie, że w serwerach Dell EMC DSS 8440 kolejnej generacji instalowane będą procesory produkowane przez firmę Graphcore, nie podając jednak dokładnie, kiedy może to nastąpić.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200