Dell EMC poszerza ofertę o dwa nowe hiperkonwergentne systemy obliczeniowe

Dell EMC wprowadza do oferty nowe systemy obliczeniowe klasy HCI (hyperconverged infrastructure), które bazują na serwerach PowerEdge kolejnej, czternastej już generacji.

Systemy tego typu (architektura hiperkonwergentna) charakteryzują się tym, że są od razy gotowe do użytku i łączą w sobie – integrując je w optymalny sposób – wszystkie elementy wchodzące w skład systemu IT, takie jak serwery, pamięci masowe, interfejsy sieciowe oraz obsługujące te urządzenia oprogramowanie.

Systemy obliczeniowe klasy HCI cieszą się ostatnio coraz większym wzięciem. Jak podaje firma analityczna IDC, obroty na tym rynku wzrosły w drugim kwartale 2017 roku (w porównaniu z drugim kwartałem zeszłego roku) aż o 48,5%. Wiodącym dostawcą tego rodzaju systemów jest firma Dell EMC, która opanowała blisko jedną trzecią tego rynku (dokładnie 29%). Drugie miejsce w tym rankingu (z wynikiem 20%) zajmuje firma Nutanix.

Zobacz również:

Wchodzące w skład nowych systemów HCI serwery PowerEdge czternastej generacji są wyposażone w procesory Intel Xeon i wspierają zintegrowane z nimi ściśle pamięci masowe typy SDS (Software-Defined Storage).

Dell EMC oferuje dwa systemy. Pierwszy nosi nazwę VxRail Appliance, został opracowany wspólnie z firmą VMware i zawiera pamięci masowe bazujące na technologii VMware vSAN. Drugi system (noszący nazwę XC Series) został zaprojektowany z myślą o użytkownikach poszukujących rozwiązań bazujących na hiperwizorach, takich jak Microsoft Hyper-V.

Oba wymienione powyżej systemy pojawią się oficjalnie w ofercie firmy Dell EMC 12-go grudnia. grusza z

W opracowanym przez Computerworld raporcie Top200 firma Dell EMC zajęła 7 miejsce na liście wymieniającej przedsiębiorstwa IT, które uzyskały w 2016 roku największe przychody ze sprzedaży w Polsce swoich produktów i usług (z wynikiem 1 691 748 tys. zł).