Dell EMC i VWware zawarły sojusz

Dell EMC ogłosił na firmowej konferencji Dell Technologies World, że podpisał z firmą VMware porozumienie, dzięki któremu użytkownicy będą mogli korzystać z gotowych do użytku rozwiązań IT instalowanym np. w ich centrach danych, które integrują technologie opracowane przez obie strony, bez konieczności ich zakupu.

Z rozwiązań takich będzie można korzystać w ramach przyjętego przez obie firmy programu, któremu nadano nazwę VMware Cloud on Dell EMC. Użytkownicy mają wtedy do dyspozycji opracowane przez VMware oprogramowanie SDDC (Software-Defined Data Center (SDDC), które zostało zainstalowane na hiperkonwergentnych platformach firmy Dell EMC należących do linii VxRail.

Opłata za tak zamówione rozwiązanie jest uiszczane co miesiąc zgodnie z faktycznym wykorzystaniem danej hiperkonwergentnej platformy.

Zobacz również:

  • Nowa infrastruktura – nowe możliwości
  • Dell zapewni hybrydowe podejście do AI. Połączy rozwiązania chmurowe i lokalne

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie - za użytkowanie których użytkownicy również płacą zgodnie z modelem „pay-as-you-go” - w swojej ofercie firma HP Enterprise. To opracowane przez tę korporację rozwiązanie noszące nazwę GreenLake.

Dell EMC informuje, że zamówiony przez użytkownika sprzęt może być dostarczony do dowolnego miejsca na świecie. Może to być centrum danych, miejsce kolokacji serwerów lub zdalna lokalizacja remote/edge. W każdym z tych przypadków użytkownik a zapewnioną pomoc on-line ze strony inżynierów zatrudnionych w firmie Dell EMC. Rozwiązanie znajduje się obecnie w fazie beta testowania i zostanie oddane do użytku w drugiej połowie tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200