Debiut domeny .info

W Internecie pojawiły się domeny zakończone sufiksem .info. Na pojawienie się kolejnych nowości (m.in. .biz, .kids oraz .news) trzeba jednak jeszcze poczekać.

W Internecie pojawiły się domeny zakończone sufiksem .info. Według przedstawicieli firmy Afilias, która zajmuje się administrowaniem adresami zakończonymi na .info, do lipca nazwy domen z tym sufiksem zarejestrowało ponad 52 tys. użytkowników. Większość z nich, to duże firmy (m.in. American Express, Budweiser oraz Nokia), które zastrzegły swoje adresy, by uniknąć tzw. cybersquattingu (czyli wykupywania znanych domen, w celu ich późniejszego, zyskownego odsprzedania). Na razie jednak pod adresami tymi raczej nie znajdziemy nowych stron (jedną z niewielu aktywnych, "nowych" domen jesthttp://www.dell.info ).

Do zagospodarowania pozostało jeszcze ok. 250 tys. adresów z sufiksem .info. Domenę taką może wykupić każdy - w przeciwieństwie do adresów zakończonych np. .mil (zastrzeżonych dla instytucji wojskowych) czy .gov (stworzonych z myślą o instytucjach rządowych).

Zobacz również:

  • OVHcloud Engage – budowanie ekosystemu chmury oznacza wspólne korzyści

Na swój debiut czeka jeszcze kilka nowych sufiksów (m.in.: .biz, .kids, .aero oraz .news). Przedstawiciele ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), organizacji zarządzającej światowym systemem domen internetowych, nie poinformowali jednak, kiedy pojawią się one w Sieci.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200