Debiut Acera

W ofercie tajwańskiej firmy pojawiła się po raz pierwszy drukarka FotoPrisa 300P. Jej producentem jest Acer Peripherals.

W ofercie tajwańskiej firmy pojawiła się po raz pierwszy drukarka FotoPrisa 300P. Jej producentem jest Acer Peripherals.

Jest to fotograficzna drukarka sublimacyjna, stosowana przede wszystkim do kopiowania fotografii cyfrowych. Urządzenie Acera jest przeznaczone do zastosowań amatorskich z uwagi na mały format papieru (101,5 x 148 mm) i brak profesjonalnego oprogramowania. Do są dołączone sterowniki i Photo Express 2.0 firmy Ulead, który umożliwia edycję grafiki oraz zarządzanie zbiorami plików graficznych.

FotoPrisa 300P jest znacznie mniejsza od typowych modeli atramentowych. Jej rozdzielczość wynosi 300 x 600 dpi, a wydruk standardowej kartki formatu pocztówki zajmuje ok. 2 min. Wydruki są odporne na wilgoć. Materiały eksploatacyjne są dostępne w postaci zestawów zawierających taśmę z barwnikami oraz 25 kartek papieru fotograficznego, nalepek lub pocztówek.

Niestety, choć cena drukarki jest dość przystępna (ok. 700 zł netto), to koszt eksploatacji jest bardzo wysoki. Standardowy zestaw papieru fotograficznego z taśmą ma kosztować ok. 600 zł. Wydaje się, że jest to cena, która może skutecznie zniechęcić klientów, chyba że zdecydują się zaopatrywać w USA, gdzie zestaw materiałów eksploatacyjnych jest ok. sześciu razy tańszy.


TOP 200