Dalsze redukcje w Dell Computer

Pomimo, że wyniki finansowe firmy za I kw. 2001 r. są zgodne z założeniami kierownictwa, w przeciągu dwóch kolejnych kwartałów br. Dell zwolni 3 - 4 tys. pracowników.

Dell Computer poinformował, że jeszcze w tym roku ograniczy liczbę etatów o 3 - 4 tys, co stanowi ok. 10% liczby zatrudnionych. Zmniejszenie ilości pracowników ma na celu ograniczenie kosztów działalności. Pomimo, że Dell sprzedaje obecnie najwięcej komputerów na świecie, firma w ostatnim czasie zaczęła coraz mocniej odczuwać skutki osłabienia popytu rynkowego oraz walki cenowej ze swoimi największymi konkurentami. Większość planowanych zwolnień obejmie zakłady firmy w Austin w stanie Texas.

Wyniki finansowe Della za I kw. 2001 r., które firma ogłosi 11 mają, będą zgodne z przyjętym planem. Dochód przedsiębiorstwa za ten okres wyniesie 8 mld USD. W lutym br. Dell zwolnił 1700 pełnoetatowych pracowników, czyli 4% swojego zaplecza personalnego. Redukcje przeprowadzono w następstwie niekorzystnych wyników finansowych firmy za IV kw. roku 2000.

Zobacz również:

  • Słuchawki do pracy zdalnej - na te elementy warto zwrócić uwagę
  • Odwrót od globalizacji: procesory i układy półprzewodnikowe
  • Najlepsze przenośne aplikacje na Windowsa dla administratorów IT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200