Daimler-Chrysler zamierza sprzedać debis IT Services

Koncern Daimler-Chrysler rozważa sprzedaż spółki-córki debis IT Services. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Computer Sciences Corporation, Deutsche Telekom i Siemensa.

Koncern Daimler-Chrysler rozważa sprzedaż spółki-córki debis IT Services, zajmującej się świadczeniem usług informatycznych - podaje niemiecki Computerwoche. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się Computer Sciences Corporation, Deutsche Telekom i Siemensa. Debis posiada oddział w Polsce.

Według nieoficjalnych informacji, do końca marca zapadnie decyzja o tym, jak debis będzie się dalej rozwijać. Są trzy wyjścia: niemiecka firma zostanie kupiona w całości, wprowadzona na giełdę, albo też połączy się z inną firmą.

Według Financial Times Deutschland najbardziej zainteresowany przejęciem debis jest Deutsche Telekom. Sprzedaż firmy debis IT Services wydaje się bardziej prawdopodobna niż wspominane - jeszcze na początku tego tygodnia - przez Juergena Schremppa, szefa koncernu Daimler-Chrysler, wejście firmy na giełdę. Zainteresowanie debisem wykazują także Siemens i amerykański Computer Sciences Corporation. Jako potencjalnych kupców wymienia się również IBM i francuski Cap Gemini, który zamierza także przejąć dział usług doradczych .

Po dojściu transakcji do skutku Klaus Mangold, obecny szef debis IT Services, zostanie prawdopodobnie awansowany w obrębie koncernu Daimler-Chrysler. Według nieoficjalnych informacji, przewidziano dla niego wysokie stanowisko w planowanym wspólnie z Fordem i General Motors przedsięwzięciu internetowym.


TOP 200