DWR-830: mobilny router HSPA+

D-Link wprowadził na rynek nowy mobilny router DWR-830. Urządzenie umożliwia tworzenie i współdzielenie sieci Wi-Fi oraz dostęp do Internetu przy wykorzystaniu sieci 3G DC-HSPA+ (42 Mb/s). Jednocześnie może z niego korzystać wiele mobilnych urządzeń takich, jak smartfony, tablety bądź laptopy.

DWR-830 posiada zabezpieczenia w postaci wbudowanego firewalla i standardowych mechanizmów ochronnych WPA/WPA2 i może być wykorzystywane jako hotspot Wi-Fi lub modem 3G. W trybie pracy modemu DWR-830 współpracuje z komputerami działającymi pod kontrolą systemu Windows, MacOS oraz Linux.

Nowy mobilny router jest wyposażony w gniazdo na kartę microSD, dzięki czemu po włożeniu karty pamięci, może służyć jako przenośne repozytorium danych do których dostęp będzie mieć każde łączące się z nim urządzenie przenośne. Baterie wielokrotnego ładowania umożliwiają działanie urządzenia do 6 godzin.

Zobacz również:

  • Netgear wkracza z Wi-Fi 7 dla klientów biznesowych

Obsługa Universal Plug and Play (UPnP) oznacza, że nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania, a funkcja Wi-Fi Protected Setup (WPS) umożliwia szybkie i bezpieczne podłączenie nowych urządzeń.

Przenośny hotspot D-Link DWR-830 jest już dostępny dla klientów w Polsce w sugerowanej cenie 339 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200