DVD serwer za 27 tys. USD

Firma Kaleidescape zaprezentowała system o nazwie Kaleidescape, na który składa się DVD Server, zdolny do zmagazynowania od 160 do 400 filmów DVD oraz dowolna liczba podłączonych do niego odtwarzaczy filmów.

DVD serwer za 27 tys. USD

Kaleidescape DVD Server

Przedstawicie firmy mówią, że to ciekawa propozycja dla osób, które chcą mieć maksymalnie łatwy dostęp do wszystkich swoich filmów, a nie chce im się za każdym razem szukać filmu w zbiorze kilkuset płyt. Posiadacz Kaleidescape System będzie mógł skopiować wszystkie swoje filmy na dyski (w podstawowej wersji jest ich pięć) DVD Servera i w ten sposób uzyska błyskawiczny dostęp do wybranego tytułu. Jeśli okaże się, że na owych pięciu dyskach brakuje już miejsca, to za dodatkowe 6 tys. będzie można rozszerzyć pojemność serwera - tak, by możliwe było zapisane na dyskach nawet ponad 400 filmów (koszt takiej operacji to 'jedyne' 6 tys. USD).

Sam serwer, niestety, nie potrafi odtwarzać zarchiwizowanych filmów - dlatego wraz z nim nabywca Kaleidescape system otrzymuje urządzenia o nazwie Movie Player (możliwe jest podłączenie do jednego DVD Servera kilku odtwarzaczy - np. obsługujących różne regiony). Oczywiście, DVD Server wyposażony jest w specjalne oprogramowanie, ułatwiające kopiowanie filmów na dysk, a także zarządzanie ogromną kolekcją filmów. Koszt podstawowej wersji systemu to 27 tys. USD.

Więcej informacji:

http://www.kaleidescape.com


TOP 200