"DVD Jon" złamał NSC

Jon Lech Johansen znany od czasu kiedy złamał algorytm bezpieczeństwa dysków DVD może pochwalić się kolejnym sukcesem - jego najnowsze dzieło to dekoder plików NSC stosowanych przez Microsoft Media Technology Server.

Pliki ogłoszeniowe NSC są stosowane przez serwery multimediów wykorzystujące technologie Microsoftu i zawieraja zaszyfrowane informacje o faktycznej lokalizacji multimediów na serwerze w standardowym formacie takim jak ASX.

Johansen opublikował króciutki programik, który zawiera procedurę dekodującą format pliku NSC co pozwala na odczytanie fizycznych ścieżek do plików z muzyką lub filmami i pobranie ich bez ograniczeń. Okazuje się że po raz kolejny inżynierowie koncernu poplątali szyfrowanie z kodowaniem.

Algorytm utajniający ścieżki w plikach NSC nie ma bowiem nic wspólnego z szyfrowaniem. W rzeczywistości jest to prosty kod możliwy do odtworzenia bez znajomości jakichkolwiek kluczy. Jedyne co potrzeba to znajomość samego algorytmu, który stanowi tajemnicę handlową Microsoftu.

A ściślej, stanowił.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200