DT zarobił więcej dzięki komórkom

Niemiecki operator telekomunikacyjny zwiększył zysk netto o 63 proc. do 943 mln euro, dzięki m.in. dobrym wynikom komórkowego ramienia T-Mobile. Łączne przychody spółki w II kw. sięgnęły 14,8 mld euro. Przychody z telefonii mobilnej sięgnęły 7,19 mld euro. Liczba komórkowych abonentów DT na koniec II kw. sięgała 80,9 mln. Telekom dotknął z kolei spadek przychodów z połączeń stacjonarnych o 4,7 proc. do 6,5 mld euro.

Z raportu DT wynika, że na koniec II kwartału Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah miała 9,22 mln abonentów, co oznacza wzrost o 22,7 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

Dla porównania, Polkomtel miał ok. 8 mln jednak, jak poinformowała nas rzecznik prasowa operatora Barbara Ptaszyńska-Sadowska, szczegółowe dane zostaną podane w raporcie za II kw., który powinien pojawić się na przełomie sierpnia i września. Centertel miał 8,63 mln abonentów na koniec czerwca 2005 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200