DELL inwestuje miliard dolarów w rozwiązania i usługi

W tym roku finansowym Dell zainwestuje miliard dolarów na dostarczenie rozwiązań, usług i technologii opartych na chmurze. Firma ma w planach budowę centrów danych na całym świecie - w tym roku otworzy 12 Globalnych Centrów Rozwiązań, a w ciągu najbliższych 18 miesięcy planuje otwarcie 10 kolejnych.

"Postęp, metody dostarczania informacji i przejście w kierunku modeli informatycznych takich jak chmura danych, zmieniają sposób funkcjonowania przedsiębiorstw" - powiedział Steve Schuckenbrock, prezes działu Dell Services. I dodał, że dzięki tej zmianie firmy mogą szybciej reagować na zmiany, są bardziej elastycznie organizacyjnie i pod kątem przetwarzania danych. "Dzisiejsza decyzja oznacza udostępnienie korzyści płynących z wykorzystania chmury większej liczbie organizacji i użytkowników. Dell inwestował i dalej będzie inwestować w dostarczanie technologii, które pozwala klientom rozwijać się w Wirtualnej Erze" - powiedział Steve Schuckenbrock.

Dell ogłosił także trzyletni projekt strategiczny z Microsoftem w zakresie zarządzania i wirtualizacji. Ma on na celu pomoc klientom w szybkim wdrażaniu i zarządzaniu wirtualizacją oraz prywatną chmurą. Przyszłe rozwiązania obydwu firm mają upraszczać zarządzanie wirtualizacją, zmniejszać koszty i usuwać przeszkody stojące na drodze do wdrożenia technologii chmury.

Zobacz również:

  • Rosyjski Yandex otwiera publiczny dostęp do dużego modelu językowego AI
  • Dell XPS 13 w odświeżonym wydaniu powalczy z Apple
  • Spotify prognozuje 100 mld USD przychodów w ciągu 10 lat

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200