DEC "na dobre" instaluje się w Polsce

20 stycznia, w przeddzień rozpoczęcia największej imprezy komputerowej w Warszawie, Digital Equipment Corporation DEC ogłosiła oficjalne otwarcie swojej siedziby i rozpoczęcie działalności w Polsce.

20 stycznia, w przeddzień rozpoczęcia największej imprezy komputerowej w Warszawie, Digital Equipment Corporation DEC ogłosiła oficjalne otwarcie swojej siedziby i rozpoczęcie działalności w Polsce.

Podczas konferencji w Centrum Prasowym przy placu Marszałka Piłsudskiego dr Alberto Fresco, wiceprezes Digitala na Europę, powiedział:"Proces modernizacji Polski wskazuje na wielkie zapotrzebowanie na zaawansowaną technologię jak i na związane z nią rozwiązania i usługi. Będziemy działać nie tylko jako firma wykorzystująca ogromne możliwości nowego rynku, lecz również jako partner w procesie przemian zarządzania. Przybyliśmy tutaj "na dobre" i planujemy współdziałanie z lokalnymi przedsiębiorcami, partnerami i instytucjami publicznymi, w celu doskonalenia rozwiązań w technice przetwarzania informacji".

Na liście 500 największych korporacji amerykańskich magazynu FORTUNE Digital zajmuje 30. pozycję. W światowym rankingu komputerowym ma on - zdaniem swych szefów - pozycję nr 2 (po IBM). Powstała przed 34 laty firma zatrudnia dziś 120 tysięcy pracowników w 84 krajach. Jej obroty finansowe za rok 1991 wyniosły 13,9 mld USD. Dzięki innowacjom (na badania i rozwój DEC przeznacza rocznie ok.4 mld USD) DEC ma wiodącą pozycję na rynku komputerów o otwartej architekturze, spełniającej określone standardy, które pozwalają łączyć systemy cyfrowe VAX/VMS oraz RISC/UNIX.

Szef firmy Digital - Polska, Jacek Duch wskazał na przykłady wykorzystania rozwiązań swej firmy w polskich przedsiębiorstwach. "Kiedy Totalizator proponuje swoją loterię Polakom, czyni to z pomocą komputerów Digitala, a my gwarantujemy im całodobowy serwis przez 7 dni w tygodniu. Obecnie polskie uniwersytety mogą się podłączać do międzynarodowych sieci uniwersyteckich, również przy pomocy technologii Digitala."

Digital widzi duże zapotrzebowanie na integrację PC-tów, których jest już w Polsce przeszło 300 000.

Oprócz siedziby w Warszawie przy Al.Niepodległości 190, Digital otworzył również biuro w Gliwicach. Razem zatrudnia obecnie w Polsce 40 osób, ktore przeszły staranne przeszkolenie. Firma ma daleko idące plany rozwoju działalności w Polsce i dlatego jej stoisko na Targach Komputer Expo'92 jest jednym z największych. Oferuje ona swoje produkty i usługi polskiej telekomunikacji, przemysłowi przetwórczemu, administracji, bankom oraz wyższym uczelniom.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200