Czytnik kart i HDD w jednym

TEAC rozpocznie wkrótce sprzedaż urządzenia o nazwie Digi Drive, które łączy w sobie funkcjonalność czytnika kart pamięci (9 in 1) oraz dysku twardego. Digi Drive dysponuje własnym zasilaniem - dzięki temu, jak twierdzi producent, rozwiąże wszystkie problemy związane ze składowaniem danych w terenie (np. prace reporterskie czy fotograficzne).

Nowy cyfrowy napęd TEAC wyposażono w aluminiową obudowę o wymiarach 78 x 125 x 26 mm. Urządzenie potrafi odczytać wszystkie standardowe karty pamięci: CFI&II, MD, SM, MS, MS PRO, SD, Mini-SD i MMC. Wystarczy umieścić kartę w jednym z trzech slotów i nacisnąć przycisk COPY - nastąpi automatyczne kopiowanie plików na dysk (maksymalna prędkość to 2,5 MB na sekundę).

Czytnik kart i HDD w jednym

TEAC Digi Drive

Po zakończeniu operacji na dysku pojawi się folder z nowymi danymi. Wszystkie przebiegające zdarzenia (kopiowanie, zakończenie kopiowania itp.) są wyświetlane na ekranie typu LCM. Urządzenie zostało wyposażone w baterie wielokrotnego ładowania, które powinny wystarczyć na dwie godziny ciągłej pracy (tyle samo trwa ich ponowne naładowanie).

Napęd dostępny jest w kilku wersjach, różniących się pojemnością wbudowanych "twardzieli". Dostępne są modele o pojemności 40, 60, 80, 100, 120 i 160 GB. Oczywiście może być on używany również (dzięki złączu USB 2.0) jako zewnętrzny dysk twardy. Urządzenie jest kompatybilne z systemami Windows 98 SE, 2000, XP i MAC 10.0. W zestawie znajdziemy kabel USB, zasilacz oraz torbę.

TEAC Digi Drive powinien się pojawić w sprzedaży w połowie tego miesiąca w cenie 119 USD (wersja z dyskiem twardym o pojemności 40 GB).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200