Czy poszło o Ingram?

Z funkcji prezesa zarządu JTT Computer odwołano Tomasza Czechowicza

Z funkcji prezesa zarządu JTT Computer odwołano Tomasza Czechowicza.

Przyczyną zmiany w zarządzie JTT Computer mógł być brak zgody Tomasza Czechowicza na przejęcie firmy przez największego na świecie dystrybutora IT Ingram Micro - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Jak twierdzą nasi informatorzy, Tomasz Czechowicz jednoznacznie sprzeciwił się planom sprzedaży stworzonego przez siebie przed 8 laty przedsiębiorstwa.

Nowy prezes zarządu Paweł Ciesielski nie chciał wyjaśnić, dlaczego akcjonariusze podjęli decyzję o zmianie zarządu. Stwierdził tylko, że JTT będzie wchodzić na giełdę i walczyć o pierwsze miejsce wśród polskich dystrybutorów. "Takie zamierzenia mogą zmienić jedynie akcjonariusze" - stwierdził Paweł Ciesielski.

Prospekt emisyjny wrocławskiego dystrybutora miał ukazać się dokładnie za 3 miesiące. 28 maja br. na X walnym zgromadzeniu akcjonariuszy odwołano prezesa Tomasza Czechowicza i przewodniczącego Rady Nadzorczej Kazimierza Czechowicza. Na ich miejsce akcjonariusze, z których wciąż największym, bo posiadającym 36,6% udziałów, jest były prezes, powołano Pawła Ciesielskiego i Tomasza Gomułkiewicza. Wiceprezesem zarządu został Witold Onaczyszn. W pierwszym tygodniu czerwca, kiedy zamykaliśmy numer, jedynym oficjalnym powodem odwołania Tomasza Czechowicza były różnice w poglądach między członkami zarządu wrocławskiej spółki. Byłemu prezesowi nie postawiono natomiast żadnych zarzutów.

"Myślę, że wciąż mam w JTT coś do powiedzenia" - stwierdził Tomasz Czechowicz na trzy dni po decyzji akcjonariuszy. Nie potrafił jednak powiedzieć, czy odwołanie go z funkcji prezesa oznacza definitywne rozstanie z JTT Computer. "Mam kilka propozycji, które obecnie rozważam; decyzję podejmę przed wakacjami" - mówi były prezes JTT Computer.

Dla Tomasza Czechowicza strategicznym celem JTT była konsolidacja rynku dystrybucyjnego i wejście na giełdę. Beata Stelmach, rzecznik Komisji Papierów Wartościowych, stwierdziła, że zmiana zarządu spółki i przewodniczącego rady nadzorczej może wpłynąć na decyzję komisji o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego. "Komisja sprawdza wszystkie informacje zawarte w prospekcie, także te dotyczące więzów łączących zarząd ze spółką" - stwierdziła Beata Stelmach, nie chcąc jednak wypowiadać się o firmach, nie będących na giełdzie.

Pierwsze, co Ingram zrobi we Wrocławiu, kiedy przejmie JTT, to zlikwiduje produkcję komputerów - twierdzą przedstawiciele spółek konkurujących z JTT Computer. Dla amerykańskiego dystrybutora sprzedaż Adaxów może być nierentownym balastem, przeszkadzającym w czystej dystrybucji sprzętu i oprogramowania IT. Przedstawiciele Ingram Micro z Europejskiego Centrum Koordynacyjnego koncernu nie chcieli skomentować spodziewanej fuzji.


TOP 200