Czy jesteśmy gotowi na NIS2?

Redakcja Computerworld przeprowadziła niedawno wraz z firmą Fortinet badanie dotyczące poziomu adopcji dyrektywy NIS/NIS2 wśród przedsiębiorstw działających na polskim rynku. O wynikach badania i o bezpieczeństwie w organizacjach rozmawiamy w naszym najnowszym podcaście z ekspertami z Fortinet. Zapraszamy!

Od kilku lat obowiązuje unijna dyrektywa NIS, porządkująca i regulująca kwestie bezpieczeństwa w firmach. Obecna aktualizacja dyrektywy NIS do NIS2 rozszerza listę podmiotów objętych regulacją o chociażby administrację publiczną, przemysł, sektor żywności. Ale czy polskie firmy wiedzą, co to oznacza i czego się od nich będzie wymagać? Jeśli jeszcze nie – to bardzo źle, ponieważ - prawdopodobnie - i tak będą jej podlegać. Z cyberbezpieczeństwem nie ma przecież żartów. W naszym podcaście Tech Trends rozmawiamy o tym z ekspertami z Fortinet. Ich wiedza wykracza poza samą Polskę, więc warto posłuchać, jakie globalne wyzwania z zakresu cyberbezpieczeństwa stoją przed organizacjami. Jest dobrze czy musimy gonić inne kraje? Potrafimy zapewnić bezpieczny ekosystem procesów? Lepiej działa kij czy marchewka? Na te pytania odpowiadamy w podcaście. Słuchajcie nas i subskrybujcie Tech Trends. Warto.

Zobacz również:

  • Dobre wyniki finansowe Fortinet
  • Orędzie o stanie cyfrowej Polski. Relacja z konferencji Państwo 2.0
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]
Subskrybuj podcast "TECH TRENDS"
Otrzymuj powiadomienia o nowych odcinkach podcastu!

TOP 200