Czy dojdzie do połączenia HP i Compaqa?

Walter Hewlett, posiadający 5% akcji firmy założonej przez swojego ojca, zamierza głosować przeciwko planowanemu połączeniu z Compaq Computer.

Walter Hewlett, posiadający 5% akcji firmy założonej przez swojego ojca w 1939 r., zamierza głosować przeciwko planowanemu połączeniu z Compaq Computer. Informację taką podał Financial Times. Wartość tej transakcji, która ma być jedną z największych na rynku IT, szacowana jest na 20 mld USD.

Walter Hewlett, jego dwie siostry i przedstawiciele fundacji założonej przez rodzinę Hewlettów - łącznie są oni w posiadaniu ok. 100 mln akcji HP, stanowiących 5% kapitału firmy - zamierzają głosować przeciwko połączeniu z Compaq Computer. Zdaniem Waltera Hewletta, połączenie w obecnej sytuacji gospodarczej w USA i świecie jest zbyt ryzykowne. "Ewentualne korzyści płynące z połączenia nie są warte takiego ryzyka" - dodał w wywiadzie dla Financial Times.

Zobacz również:

  • Cyberbezpieczeństwo wspierane nowymi rozwiązaniami Acronis
  • Gartner obniża prognozy dotyczące tegorocznych wydatków firm na IT
  • Nie wiadomo jeszcze, jak decyzja syna jednego z założycieli HP wpłynie na planowane połączenie. Financial Times nie uzyskał także komentarzy od przedstawicieli obu firm.


    TOP 200