Czy banki chcą drukować po polsku?

Pan Wojciech Warski, szef warszawskiej firmy Softex, zajmującej się sprzedażą średnich i ciężkich drukarek Dataproducts poinformował, że w 1992 r. sprzedał działającym w Polsce bankom 46 drukarek, z czego 13 to drukarki ciężkie LM, a pozostałe 33 - średnie.

Pan Wojciech Warski, szef warszawskiej firmy Softex, zajmującej się sprzedażą średnich i ciężkich drukarek Dataproducts poinformował, że w 1992 r. sprzedał działającym w Polsce bankom 46 drukarek, z czego 13 to drukarki ciężkie LM, a pozostałe 33 - średnie. Wszystkie sprzedane drukarki ciężkie dostarczono do banków bez generatorów polskich liter, mimo że technicznie było to możliwe. Natomiast wszystkie drukarki średnie (Dataproducts model LX) dostarczono, według życzenia odbiorców, z kodami polskich liter w standardzie Mazovii. Żaden bank nie zażądał generatora polskich liter standardu Latin 2.

W standardzie Latin 2 pracują tylko banki używające sprzętu IBM (sieci Token Ring, ewentualnie komputery AS/400). Są to np. Creditanstalt, RCB, IBP i Solidarność-Chase.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200