Czy Twój poseł pracuje? Sprawdź z nową funkcją Sejmometr.pl

Portal Sejmometr.pl udostępnił nową funkcjonalność, której celem jest udostępnienie danych o pracy poszczególnych posłów. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, by zobaczyć, nad czym pracował ostatnio wybrany poseł, co mówił i jak często brał udział w obradach Sejmu.

Po wyborach parlamentarnych, śledzenie prac Sejmu bywa uciążliwe. Oczywiście, atrakcyjne tematy pojawiają się w mediach. Brak jednak danych dotyczących rzetelnej, codziennej pracy posłów.

Trud utworzenia platformy, która miałaby udostępniać dane o pracy Sejmu, wzięła na siebie Fundacja ePaństwo. Sejmometr.pl - czyli portal o nowościach z ul. Wiejskiej - doczekał się właśnie przełomowej funkcjonalności.

Zobacz również:

  • Rosja stara się zemścić na USA - iPhone znika z Kremla

Monitorowanie pracy poszczególnych posłów

Twórcy portalu mówią, że obserwowanie posła przypomina nieco śledzenie aktywności w serwisach, takich jak NK.pl i Facebook. Ze specjalnych stron (profili) dowiadujemy się, co dany poseł zrobił w ostatnim czasie.

Wystarczy wejść na stronę Sejmometr.pl/poslowie i skorzystać z wyszukiwarki. Po wpisaniu pierwszych liter imienia lub nazwiska, z łatwością znajdziemy "swojego" posła.

Profil posła zawiera wiele cennych informacji. Można w nim zobaczyć, jakie projekty złożył do Sejmu w ostatnim czasie, przeczytać treść interpelacji i wypowiedzi, a także sprawdzić jego frekwencję podczas obrad Sejmu.

Dzięki zakładce Statystyki, można też porównać pracę kilku posłów i zobaczyć jak wybrana przez nas osoba prezentuje się na tle pracy kolegów z klubu parlamentarnego i całego Sejmu.

Sejmometr.pl rozwija się w szybkim tempie. Treść portalu można dodać do kanałów RSS i śledzić najnowsze ustawy, uchwały czy sprawozdania komisji sejmowych. Twórcy zapowiadają, że wkrótce udostępnią również newslettery, zawierające skrót informacji na temat aktywności wybranych posłów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200