Czy Symantec pójdzie w ślady HP i podzieli się na dwie niezależne spółki?

Zaledwie kilka dni po tym, gdy w Sieci pojawiły się spekulacje, że HP podzieli się i utworzy dwie firmy, z podobnymi zamiarami nosi się podobno Symantec. Firma ma ponoć utworzyć dwa niezależne od siebie spółki: pierwsza miałaby się zająć pamięciami masowymi, a druga tym, z czego Symantec jest najbardziej znany, czyli bezpieczeństwem systemów obliczeniowych i sieci komputerowych.

Tak przynajmniej twierdzi serwis Bloomberg, powołując się na dobrze poinformowane źródła. Zwolennikiem tego typu podziału ma być Michael Brown, pełniący w Symantecu funkcję CEO. Warto przypomnieć, że do marca tego roku funkcję tę pełnił Steve Bennett (od lipca 2012 r.), którego zastąpił właśnie Michael Brown. Sam Symantec nie wypowiada się oficjalnie na ten temat i twierdzi, że nie zamierza komentować plotek.

Symantec może się ostatnio pochwalić niezłymi wynikami finansowymi. Przychody firmy w pierwszym kwartale 2015 r. (oczywiście fiskalnego, który skończył się 4-go lipca 2014 r.) wzrosły o 2% (porównując rok do roku) i zamknęły się kwotą 1,7 mld USD. Zyski netto wzrosły natomiast w tym kwartale o 50% i wyniosły 236 mln USD.

Zobacz również:


TOP 200