Czy Nokia przejmie firmę Juniper?

Reuters pisze (powołując się na niemiecką witrynę Manager Magazin Online), że Nokia przymierza się do przejęcia firmy Juniper. Fiński dostawca urządzeń mobilnych zamierza połączyć firmę Juniper ze swoim oddziałem NSN (Nokia Solutions and Networks), mając nadzieję iż wzmocni w ten sposób swoją pozycję na rynku dostawców rozwiązań dedykowanych dla operatorów sieci telekomunikacyjnych.

Reuters donosi, że Rajeev Suri (dyrektor wykonawczy NSN) udał się nawet w zeszłym tygodniu do USA, gdzie spotkał się z zarządem firmy Juniper i przedyskutował szczegóły całej operacji. Jak dotąd żadna ze stron (Nokia, NSN i Juniper) nie ustosunkowała się do tych spekulacji. Reuters twierdzi dalej (powołując się tym razem na dobrze poinformowane źródło – na osobę związaną z NSN), że sprawa nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona.

Z kolei Network World twierdzi, że klamka już zapadła i obie firmy postanowiły, że decyzja o przejęciu przez Nokię firmy Juniper zostanie ostatecznie ogłoszona na najbliższych targach Mobile World Congress.

Zobacz również:

  • Nokia rozszerza produkcję w USA

Chodzą też pogłoski, że Juniper zastanawia się czy nie powinien wcześniej sprzedać swoich oddziałów produkujących rozwiązania sieciowe dedykowane dla przedsiębiorstw, po to aby Nokii była łatwiej zdecydować się na przejęcie jego pozostałych oddziałów. Juniper (którego wartość ocenia się obecnie na ok. 14 mld USD) nie wypowiada się jednak na ten temat oficjalnie.

Warto na koniec przypomnieć, że Nokia zdecydowała się niedawno sprzedać firmie Microsoft oddział Devices and Services. Transakcja opiewa na kwotę 7,4 mld USD i zostanie ostatecznie sfinalizowana w przyszłym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200