Czy Cisco zrezygnuje z zakupu firmy Tandberg?

Cisco może zrezygnować z zakupu norweskiej firmy Tanberg (wiodącego producenta na rynku systemów telepresence i aplikacji do prowadzenia wideokonferencj). Powodem ma być to, że grupa udziałowców (do której należy 24% procent firmy Tandberg) sprzeciwiła się tej transakcji.

Wiadomość taką podała kilka godzin temu witryna Bloomberg.com, twierdząc iż informację taką uzyskała od osoby będącej bardzo blisko rozmów jakie toczą się obecnie między dwiema firmami. Wspomniana wcześniej grupa udziałowców uważa, że suma 3 mld USD, jaką Cisco ma zapłacić za firmę Tandberg jest zbyt mała (czytaj informację z początku października "Cisco przejmuje Tandberga").

Cisco może przejąć firmę Tandberg wtedy, gdy zgodę na przeprowadzenie takiej transakcji wyrazi co najmniej 90% udziałowców, co nie jest możliwe bez akceptacji kontestującej taką operację grupy udziałowców. Analitycy sądzą jednak, że są to przejściowe trudności i jest raczej mało prawdopodobne, aby operacja przejęcia firmy Tandbeg przez Cisco zakończyła się fiaskiem.

Zobacz również:

  • Najlepsi pracodawcy świata
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200