Czwartkowy przegląd prasy

Do 19 sierpnia rząd przygotuje założenia nowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Wkrótce rozstrzygnie się przetarg na dostawę systemu Raport dla policji. Sytuacja finansowa większości spółek portfelowych MCI Management poprawia się – zapewnia prezes spółki.

GAZETA WYBORCZA

Nowa ustawa RTV

Do 19 sierpnia rząd przygotuje założenia nowego projektu ustawy o radiofonii i telewizji. Zajmie się tym nowo mianowany wiceminister kultury, do wtorku rzecznik rządu, 28-letni Michał Tober. Jednak w SLD nie ma zgody, jak ma wyglądać ustawa. (s. 17)

PULS BIZNESU

Udany kwartał PKO BP

Bank PKO BP nie odczuł kryzysu, na który narzeka cały sektor. W pierwszym półroczu zarobił 722,5 mln zł netto i ma duże szanse realizacji prognoz wyniku. To dobrze wróży debiutowi akcji spółki na giełdzie, który – w co wierzy zarząd – odbędzie się w 2004 r. (s. 7)

CL albo Softbank dostarczą nowy system dla policji

Wkrótce rozstrzygnie się przetarg na dostawę systemu Raport dla policji, który ograniczy oszustwa ubezpieczeniowe. Prace współfinansuje PZU, a o kontrakt rywalizują Computerland i Softbank. (s. 8)

PARKIET

MCI zapowiada wyjście na prostą

Sytuacja finansowa większości spółek portfelowych MCI Management poprawia się – zapewnia Tomasz Czechowicz, prezes spółki. Akcje funduszu w tym roku podrożały o ponad 70%. Wzrost kursu hamują jednak obawy związane z wprowadzeniem na rynek akcji pracowniczych. (s. 4)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200