Czwartkowy Przegląd Prasy

Joyce Deriga, przedstawicielka Eureko w zarządzie PZU, już nie nadzoruje pionu finansów - od dwóch dni zajmuje się IT... BPSC rusza po kapitał na rynek... Za ile Niemcy przejęli Erę?.. Przynajmniej 60 milionów złotych chce uzyskać od polskich inwestorów spółka Asseco Slovakia... TP SA prosi urząd o więcej czasu... Nielegalne groźby dystrybutorów filmów pod adresem klientów... Intel zwolni 10 tys. pracowników... Azja: gorączka komputerowej nocy...

PULS BIZNESU

Eureko traci wpływy w PZU

Joyce Deriga, przedstawicielka Eureko w zarządzie PZU, już nie nadzoruje pionu finansów. Od dwóch dni zajmuje się IT.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=90843006-9B23-4F51-A669-2C4E48355727

PARKIET

BPSC rusza po kapitał na rynek

Ostatni duży polski producent systemów do zarządzania przedsiębiorstwem (ERP), nieobecny dotychczas na warszawskiej giełdzie, zdecydował się w pierwszym kwartale 2007 roku przeprowadzić publiczną emisję akcji.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=455566 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Za ile Niemcy przejęli Erę

Wtorkowe zmiany w zarządzie Ery to wynik odkupienia udziałów operatora przez niemiecki Deutsche Telekom. Nadzór giełdowy sprawdza, czy Elektrim ma prawo zatajać informację o transakcji.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060907/ekonomia/ekonomia_a_6.html

Słowackie reguły na warszawskim rynku

Przynajmniej 60 milionów złotych chce uzyskać od polskich inwestorów spółka Asseco Slovakia. Akcje będą sprzedawane w połowie września, a ich debiut spodziewany jest w pierwszych dniach października.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060907/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Kupujący płyty mogą je kopiować na własny użytek

Dystrybutorzy płyt z filmami i muzyką powinni zmienić umieszczane na nich napisy ostrzegawcze, które zabraniają nabywcom korzystać z ich ustawowych przywilejów.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060907/prawo/prawo_a_8.html

GAZETA.PL

Gorączka komputerowej nocy

W Azji bohaterami masowej wyobraźni stali się zawodowi gracze komputerowi. Mają swoje "stajnie", jak kierowcy Formuły 1, gdzie ćwiczą przed światową cyberolimpiadą.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3600057.html

Intel zwolni 10 tys. pracowników

Największy na świecie producent komputerowych procesorów do połowy przyszłego roku zwolni co dziesiątego pracownika. To największa restrukturyzacja w Intelu od połowy lat 80., kiedy to spółka zrezygnowała z rynku pamięci DRAM.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,3600687.html

GAZETA PRAWNA

TP SA prosi urząd o więcej czasu

Telekomunikacja Polska zwróciła się wczoraj z prośbą do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydłużenie terminu wprowadzenia hurtowej sprzedaży abonamentu. Jeśli UKE się na to nie zgodzi, firmie grożą gigantyczne kary.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1792.81.897.2.8.2.0.1.htm

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200