Czwartkowy Przegląd Prasy

ComputerLand poczeka dłużej na pieniądze z ARiMR... Pierwszy raz wyniki matur trafią drogą elektroniczną na uczelnie... Prawie 35 proc. mniej niż dotąd będą płacić niezależni operatorzy za usługi Telekomunikacji Polskiej... Neostrada bez telefonu - coraz większa konkurencja.. [email protected] czyli internet na kółkach... Wraz z nadejściem telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, coraz cieplej zaczyna się mówić o zdetronizowanych na moment kineskopach... www.islam...

PARKIET

ComputerLand poczeka dłużej na pieniądze z ARiMRSpółka wciąż nie może rozwiązać rezerwy na 10 mln zł, utworzonej w związku ze sporem z ARiMR.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=445728 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Nocny debiut systemuPierwszy raz wyniki matur trafią drogą elektroniczną na uczelnie. Ale nie wszyscy uczniowie znajdą się w bazie danych. Elektroniczny Krajowy Rejestr Matur (KReM) przygotowali informatycy z Uniwersytetu Warszawskiego. Pozostałe uczelnie mogą korzystać z niego bezpłatnie, o ile wcześniej maturzysta wyrazi zgodę na przekazywanie danych o swoich wynikach.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060706/kraj/kraj_a_15.html

Czy rozmowy stanieją Prawie 35 proc. mniej niż dotąd będą płacić niezależni operatorzy za usługi Telekomunikacji Polskiej. Nie wiadomo jednak, czy ich klienci odczują obniżkę. Operatorzy mogą przecież zatrzymać różnicę dla siebie.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060706/ekonomia/ekonomia_a_8.html

GAZETA.PL

Neostrada bez telefonu - coraz większa konkurencja Telekomunikacja Polska nie będzie mogła wymagać od użytkowników swej usługi dostępu do internetu Neostrada, by opłacali dodatkowo abonament telefoniczny. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anna Streżyńska nakazała w środę TP SA, by rozdzieliła te usługi.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3465318.html

Operatorzy mniej zapłacą TP SA Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wprowadził średnio o 35 proc. niższe stawki, jakie muszą płacić alternatywni operatorzy za połączenia telefoniczne ich klientów z abonentami TP SA.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3465309.html

[email protected] czyli internet na kółkach MSWiA posyła w Polskę [email protected] - naszpikowany elektroniką i zinternetyzowany autobus, który dowiezie internet do małych miasteczek i miejscowości. Przynajmniej na kilka dni.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3465304.html

POLITYKA

www.islamTak oczekiwana reforma islamu ma zrodzić się w Europie. Jej heroldów zaprasza się na debaty telewizyjne i gościnne wykłady. Ich książki zalegają na półkach londyńskich księgarń. Ale czytelników brak. Młodzi muzułmanie uciekają do rzeczywistości wirtualnej, którą opanowali radykalni fundamentaliści.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=12&news_id=184783&layout=1&forum_id=5143&fpage=Threads&page=text (fragmenty artykułu)

Idzie stare!Czas zachwytu nad płaskimi telewizorami plazmowymi i LCD szybko minął, bo stosowane w nich technologie wyświetlania obrazu nie są pozbawione wad. Wraz z nadejściem telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV, coraz cieplej zaczyna się mówić o zdetronizowanych na moment kineskopach.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=504&news_id=184754&layout=1&forum_id=5133&fpage=Threads&page=text


TOP 200