Czwartkowy Przegląd Prasy

Zmienią się udziałowcy Polkomtela, a jego duński współwłaściciel szuka inwestora. Numery uciekły z bazy TP S.A. Obligatariusze Elektrimu mogą przejąć udziały PTC i sprzedać je Vivendi. Telekomunikacja Polska przygotowuje się do wprowadzenia komercyjnej oferty telefonii IP dla klientów indywidualnych i biznesowych. Internetowa przestępczość - lepszy biznes niż narkotyki. Pierwsza zimna wojna kosmiczna

PULS BIZNESU

Upadłość na święta

Obligatariusze mogą przejąć udziały PTC i sprzedać je Vivendi. Deutsche Telekom czeka z opcją call, a Elektrim na upadłość?

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=BD613DDB-0AEB-406D-9A98-3824837CCB25

RZECZPOSPOLITA

Nowi właściciele Plusa

Zmienią się udziałowcy Polkomtela. Jego duński współwłaściciel szuka inwestora.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051201/ekonomia/ekonomia_a_27.html

GAZETA.PL

Platformy cyfrowe idą na wojnę z TVP

Cyfra+ oraz Cyfrowy Polsat skarżą się na TVP do urzędu antymonopolowego oraz Krajowej Rady. Zastrzegają, że mogą zwrócić się również do Komisji Europejskiej. Powód? Nadawca publiczny żąda od nich pieniędzy za retransmisję swoich programów.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3041843.html

Numery uciekły z bazy TP SA

Ktoś wykradł naszą bazę danych - alarmuje Telekomunikacja Polska. Numery telefonów - także zastrzeżonych - i adresy abonentów TP SA trafiły do internetu. Operator żąda od autora strony i administratora serwera usunięcia ich z sieci.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3041848.html

Internetowa przestępczość - lepszy biznes niż narkotyki

Światowe dochody z cyberprzestępczości w zeszłym roku po raz pierwszy w historii przewyższyły wpływy z handlu narkotykami. I nie ma wątpliwości, że będą rosły dalej.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3041361.html

TDC, współwłaściciel Plusa, zostanie przejęty

Największy duński operator telekomunikacyjny TDC, inwestor polskiej sieci komórkowej Plus, zmieni właściciela. Firma zaakceptowała wartą 10 mld euro ofertę przejęcia przez brytyjskie i amerykańskie fundusze inwestycyjne.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3041845.html

GAZETA PRAWNA

Przymiarki Telekomunikacji Polskiej

Telekomunikacja Polska przygotowuje się do wprowadzenia komercyjnej oferty telefonii IP dla klientów indywidualnych i biznesowych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1598&dok=1598.28.788.2.16.2.0.3.htm

PRZEKRÓJ

Pierwsza zimna wojna kosmiczna

W kosmosie nie może być broni atomowej. Jednak światowe mocarstwa łatwo nie rezygnują i wysyłają na orbitę wszystko, czym można walczyć. Co wisi nam nad głowami?

http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=822&Itemid=51

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200