Czwartkowy Przegląd Prasy

Raport Telekomunikacji Polskiej za drugi kwartał pozytywnie zaskoczył analityków - wyników bronią komórki i internet. UOKiK: nielegalne kary w Polkomtelu. Amena dla France Télécom. Politycy zaczynają mieć świadomość, że internet staje się ważnym polem bitwy w kampanii wyborczej. Tradycyjne książki, gazety lub czasopisma zastąpią wkrótce płachty z ciekłych kryształów - zagładę przynosi im e-papier. Uwaga, oszuści komórkowi grasują w najlepsze. Świat cyfrowych trupów

PULS BIZNESU

Rekompensata z Centertela

Raport Telekomunikacji Polskiej za drugi kwartał pozytywnie zaskoczył analityków. Jednak szczegóły budzą wątpliwości - pisze dziennik.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=841C941A-9606-43E8-ADA6-B2A74B40D54A (dostęp płatny)

UOKiK: nielegalne kary w Polkomtelu

Polkomtel złamał prawo, żądając od klientów uiszczenia kary z tytułu rozwiązania umowy promocyjnej - uznał Cezary Banasiński, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). Jego zdaniem, jest to niezgodne z prawem telekomunikacyjnym. Operator ma zaniechać ich stosowania.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=0A4B5BC6-FD22-4B86-94AC-A8291DD23326 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Wirtualna walka, realne głosy

Politycy zaczynają mieć świadomość, że Internet staje się ważnym polem bitwy w kampanii wyborczej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050728/kraj/kraj_a_6.html

Amena dla France Télécom

France Télécom kupił hiszpańskiego operatora komórkowego Amena za 6,4 mld euro.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050728/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Internet i komórki bronią wyników

Tradycyjna telefonia zawodzi Telekomunikację Polską. Operator od kilku lat rozwija nowe usługi, ale w drugim kwartale skutki tej strategii nie były znaczące.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050728/ekonomia/ekonomia_a_14.html

Podania składane do urzędu przez Internet

Już niebawem mamy kontaktować się z administracją za pośrednictwem Internetu. Przepisy pozostawiają jednak wiele niedomówień.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050728/prawo/prawo_a_6.html

GAZETA WYBORCZA

Uwaga, oszuści komórkowi grasują w najlepsze

Oszuści, podszywając się pod operatorów, coraz częściej wyłudzają doładowania telefonów na kartę. Bezczelnie wykorzystują ludzką naiwność. Policja rozkłada ręce - nie możemy działać, chodzi o zbyt małe sumy.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2842669.html

OZON

Żegnaj, papierze

Nadchodzi e-papier! Tradycyjne książki, gazety ("lub czasopisma") zastąpią wkrótce płachty z ciekłych kryształów. Zagładę przynosi im e-papier. Wykonany z tworzywa sztucznego, wyświetla litery i ilustracje. Jego przewaga nad tradycyjnym polega na tym, że ową treść można dowolnie zmieniać. Zamiast więc po przeczytaniu wyrzucać gazetę do kosza, wystarczy odłożyć ją na półkę. Nazajutrz, przy porannej kawie, znajdziemy w niej nowe informacje.

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_7_393_2005_15_1.html (fragmenty artykułu)

Świat cyfrowych trupów

Technika komputerowa sprawia, że wtórny rynek umarłych aktorów jest na wyciągnięcie ręki. Wśród filmowców zapanowało wielkie podniecenie.

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_10_390_2005_15_1.html (fragmenty artykułu)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200