Czwartkowy Przegląd Prasy

Zarząd TP musi zdecydować, co zrobić z billingiem biznesowym - na decyzje czeka EDS oraz Spin. Procentowy wskaźnik piractwa komputerowego w Polsce wzrósł z 58 proc. w 2003 r. do 59 proc. w 2004 r. Paul Ottelini forsuje zwiększenie sprzedaży chipów Intela dla laptopów. Telekomunikacja Polska szykuje zmiany w szerokopasmowym dostępie do Internetu. Telefon, któremu można coś podyktować. Dolina krzemowa jest w Polsce. Rodzina w cyberchacie.

PULS BIZNESU

Wdroży Spin albo EDS

Kontynuować wdrożenie czy nie - zarząd TP musi zdecydować, co zrobić z billingiem biznesowym. Na rozstrzygnięcie czeka EDS oraz jego potencjalny rywal - czyli Spin - pisze dziennik.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=0C9194C0-8E85-4AC3-B26A-D1506B58E2AA (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Polski raj

Procentowy wskaźnik piractwa komputerowego w Polsce wzrósł z 58 proc. w 2003 r. do 59 proc. w 2004 r. - wynika z raportu IDC przygotowanego na zlecenie Business Software Alliance (BSA), organizacji zrzeszającej największych producentów oprogramowania.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1462&dok=1462.28.419.2.11.4.0.1.htm

Intel w poszukiwaniu strategii wzrostu

Dotychczasowy prezydent Intela, Paul Ottelini, który od wczoraj jest także dyrektorem wykonawczym koncernu, forsuje zwiększenie sprzedaży chipów dla laptopów, co zdaniem analityków jest właściwą strategią ze względu na stały wzrost popytu na notebooki. Dwaj najwięksi na świecie producenci komputerów osobistych - Dell Inc i Hewlett-Packard - potwierdzają, że popyt na laptopy stale rośnie.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1462&dok=1462.28.420.2.14.2.0.1.htm

Walka o użytkowników

Telekomunikacja Polska szykuje zmiany w szerokopasmowym dostępie do Internetu. Będzie zachęcać klientów do korzystania z szybszych, ale droższych opcji usługi Neostrada.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050519/ekonomia/ekonomia_a_14.html

BUSINESSWEEK POLSKA

Telefon, któremu można coś podyktować

Telefon komórkowy zamienia ludzki głos na sygnał cyfrowy i odwrotnie. Czemu więc nie wykorzystać tego do rozwiązania problemu, na który natrafiają wszyscy użytkownicy chcący wysyłać e-mail lub skorzystać z innych aplikacji umożliwiających przesyłanie danych? Chodzi zwłaszcza o wpisanie tekstu za pomocą klawiatury, co da się znacznie ułatwić dzięki funkcji rozpoznawania mowy.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=1072 (fragmenty artykułu)

PARKIET

Krótkoterminowi prezesi

Co siódmy prezes kierujący jedną z dwóch i pół tysiąca największych spółek giełdowych świata stracił w zeszłym roku posadę - mówi raport firmy Booz Allen Hamilton. To rekord.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=381231&idt=&dz=01000

OZON

Dolina krzemowa jest w Polsce

Chcesz zrobić międzynarodową karierę? Zostań w Polsce. Wielkie technologiczne koncerny przenoszą do nas swoje centra badawcze i zatrudniają tysiące inżynierów, informatyków oraz naukowców. Zaczął się boom na "polskie mózgi".

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_6_138_2005_5_1.html (fragmenty artykułu)

Cztery kąty i ten piąty

W cyfrowym domu odkurzacze, lodówki i komputery będą mówić jednym głosem. I nie jest to kolejna wizja futurologów. Wszystkie domowe urządzenia elektroniczne można wreszcie połączyć w jedną sieć.

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_7_137_2005_5_1.html (fragmenty artykułu)

Rodzina w cyberchacie

Z kwietniowych badań CBOS-u wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat prawie dwukrotnie zwiększyła się liczba Polaków korzystających z Internetu. I choć w tym tempie dopiero za 10 lat osiągniemy "uinternetowienie" na poziomie USA i krajów starej Unii Europejskiej, to jednak sieć zdobywa stałe miejsce w polskich domach.

http://www.ozon.pl/tygodnikozon_2_7_135_2005_5_1.html (fragmenty artykułu)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200