Czwartkowy Przegląd Prasy

Większość klubów poselskich opowiedziała się za projektem ustawy o powstaniu Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK). DomainMaker - hurtownik domen internetowych pozyskał nowych inwestorów - są nimi dotychczasowi konkurenci. Telekomunikacja Polska nadal nie ujawnia czy koszty 22-proc. stawki VAT na internet przeniesie na swoich klientów. Co chce opatentować w Polsce Microsoft? Kto przejmie trzeciego co do wielkości europejskiego producenta gier komputerowych? Merlin chce pójść tam, gdzie nie poszedł jeszcze żaden inny sklep internetowy. Telewizja, filmy wideo na żądanie, wideorozmowy z telefonu stacjonarnego, telefonia w technologii IP - wkrótce to wszystko w ofercie TP?

PULS BIZNESU

Fundusz na nowe technologie

Większość klubów poselskich opowiedziała się za projektem ustawy o powstaniu Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK), który ma zapewnić źródła finansowania dla małych i średnich firm z branży nowoczesnych technologii. Według rządu, przedsiębiorstwa takie nie mogą w Polsce liczyć na wsparcie ze strony funduszy kapitałowych - tak jak to jest praktykowane w bogatszych państwach.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=325025 (dostęp płatny)

Konkurenci połączyli siły

Hurtownik domen internetowych pozyskał nowych inwestorów. Są nimi dotychczasowi konkurenci. W ostatnich dniach grudnia udziałowcami bydgoskiej spółki DomainMaker (partner NASK w zakresie rejestracji domen) stały się firmy Ogicom, Internet Works oraz Agnat. Konsolidacja ma im pomóc w odegraniu kluczowej roli na dynamicznie rosnącym rynku domen internetowych.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=324983 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Najnowsze usługi internetowe narodowego operatora

Telewizja, filmy wideo na żądanie, wideorozmowy z telefonu stacjonarnego, telefonia w technologii IP, a wszystko z wykorzystaniem szerokopasmowego Internetu. Te usługi już są w ofercie France Telecom, a w tym roku mają szansę znaleźć się także w ofercie Telekomunikacji Polskiej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050106/ekonomia/ekonomia_a_13.html

TP i VAT na Internet

Telekomunikacja Polska nadal nie ujawnia, czy i ewentualnie jaką decyzję podjęła w sprawie przeniesienia na swoich klientów kosztów związanych z wprowadzeniem 22-proc. stawki VAT na usługi dostępu do Internetu.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050106/ekonomia/ekonomia_a_51.html

GAZETA WYBORCZA

Co chce opatentować w Polsce Microsoft?

Microsoft zasypuje polski urząd patentowy swoimi wnioskami. A właśnie teraz ważą się losy unijnego prawa, które mogłoby umożliwić patentowanie elementów oprogramowania komputerowego.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2479157.html

Przymiarki do fuzji w grach komputerowych

Kto przejmie trzeciego co do wielkości europejskiego producenta gier komputerowych? Amerykański gigant czy słabsza spółka, ale za to również pochodząca z Francji?

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2479154.html

BUSINESSMAN MAGAZINE

Czarodziej w sieci

Merlin nie zadowala się pozycją największej księgarni internetowej w Polsce i jednej z nielicznych firm internetowych, które na siebie zarabiają. Jego szefowie są już trzy kroki przed konkurencją i myślą nie tylko o rozwinięciu sprzedaży dla zagranicznych odbiorców, ale też o założeniu sieci księgarń w większych miastach.

http://businessman.onet.pl/artykul.html?DB=162&ITEM=1210530

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200