Czwartkowy Przegląd Prasy

Bezpieczeństwo rządowych stron - analiza ekspertów... Nowe unijne zamówienia publiczne... Coraz mniej firm decyduje się na innowacje... Vivid Games otworzy filię w Kalifornii, a wierzyciel chce upadłości Nicolas Games... Multimedia Polska: Prawdopodobna sprzedaż operatora... Rosną zakupy w sieci... Jak opowiedzieć o porażce podczas rozmowy kwalifikacyjnej...

COMPUTERWORLD

Bezpieczeństwo rządowych stron - analiza

Zespół zadaniowy ds. ochrony portali rządowych opublikował wytyczne. Trudno stwierdzić, że to najlepsze rekomendacje, jakie można było przy okazji zaistniałych ataków wypracować.

Nowe unijne zamówienia publiczne

Komisja Europejska proponuje ważne zmiany prawa wspólnotowego w obszarze zamówień publicznych. Warto im się przyjrzeć bo to jeden z elementów nowej perspektywy finansowej UE. Warto zatem przyjrzeć się owej propozycji bliżej.

RZECZPOSPOLITA

Polski producent gier otworzy filię w Kalifornii

Vivid, pochodzący z Bydgoszczy producent gier na urządzenia przenośne, planuje otwarcie biura w San Francisco.

Rosną zakupy w sieci

Już 70 proc. internautów robi w sieci zakupy. Ze swej kondycji coraz bardziej zadowolone są e-sklepy.

Wierzyciel chce upadłości Nicolas Games

Producent gier komputerowych nie za­płacił za przejętą spółkę Frontline.

Coraz mniej firm decyduje się na innowacje

Spada liczba polskich firm się­gających po innowacje. Zmniejsza się też udział przychodów ze sprzedaży produktów nowych lub ulepszonych w ogólnych przychodach ze sprzedaży.

PARKIET

Multimedia Polska: Prawdopodobna sprzedaż operatora

Multimedia Polska poinformowały, że akcjonariusze spółki zaangażowali JP Morgan do przeprowadzenia "przeglądu strategicznych opcji przedsiębiorstwa". Celem przeglądu jest dokonanie oceny firmy we wszystkich jej obszarach działalności biznesowej, jak również potencjału rozwoju rynku telewizyjnego i telekomunikacyjnego w Polsce.

NETWORLD

Zarządzanie mobilną flotą - dla urządzeń firmy Apple wcale nie jest to takie proste

Firmy, które zdecydują się na zakup rozwiązania typu Mobile Device Management czeka niemiła niespodzianka. Zgodnie z polityką koncernu Apple, aby mieć kontrolę nad iPhone’ami czy iPadami, będą one musiały zatroszczyć się o specjalny cyfrowy certyfikat.

CIO Magazyn Dyrektorów IT

Jak opowiedzieć o porażce podczas rozmowy kwalifikacyjnej

CIO, który pragnie pozbierać się po porażce powinien wiedzieć w jaki sposób zaprezentować swoje doświadczenia w procesie poszukiwania pracy i podczas rozmów kwalifikacyjnych.


TOP 200