Czwartkowy Przegląd Prasy

Ponad 500 mln użytkowników internetu w Chinach… Polacy doceniają płatności zbliżeniowe… KE chce sprawniejszego płacenia przez internet i niższych prowizji… Unia Europejska chce podwoić ilość zakupów online do 2015 roku… Największy hiszpański bank zacznie korzystać z "chmury" Google… Informatycy wolą kontrakt niż etat…

COMPUTERWORLD

Polscy szefowie IT nie wierzą w chmurę

Rynek rozwiązań w chmurze rozwija się bardzo szybko, ale działy IT w przedsiębiorstwach podchodzą do tego modelu biznesowego nieufnie.

Kolejne aresztowania w związku z aferą w CPI

Jak podaje PAP, dwóch byłych dyrektorów sprzedaży z międzynarodowych korporacji informatycznych zatrzymało CBA na polecenie warszawskiej prokuratury apelacyjnej. Zatrzymano również pracownika jednej z firm komputerowych. Jednocześnie mówi się, że oskarżony w aferze Andrzej M. przyjął łapówki na łączną kwotę 5 mln zł!

Kodak bliski upadłości, pozywa Apple i HTC

Przedstawiciele firmy Kodak oskarżają koncerny Apple i HTC o naruszenie patentów związanych m.in. z przesyłaniem obrazów cyfrowych. Spółka, która według nieoficjalnych doniesień znajduje się na skraju niewypłacalności, planuje również sprzedaż części posiadanych patentów dotyczących technologii związanych z cyfrowym przetwarzaniem obrazu.

Asseco Poland i BRE Bank zbudują system Śląskiej Karty Usług Publicznych

Po wielu miesiącach odwołań, zakończył się przetarg na budowę systemu ŚKUP. Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który odpowiada za komunikację na Śląsku, podpisał umowę z konsorcjum BRE Banku i Asseco Poland, które zbuduje system. Dzięki niemu za niecałe 1,5 roku mieszkańcy Śląska będą mogli płacić za parking, przejazd komunikacją miejską czy wejście do muzeum płacić Śląską Kartą Usług Publicznych.

RZECZPOSPOLITA

Polacy doceniają płatności zbliżeniowe

Polacy na tle Europy mają wysoką świadomość usług płatności zbliżeniowych - wynika z badań Barometr Płatności Zbliżeniowych Visa Europe.

Przestępczość internetowa w 2011 roku

O połowę spadła ilość przesyłanego spamu - cyberprzestępcy stracili pół miliarda dolarów. Wzrosło natomiast zagrożenie dla urządzeń mobilnych.

Nieskomplikowana instalacja, sprawdzony standard

Chociaż producenci powoli przyzwyczajają klientów do elektronicznej sprzedaży oprogramowania, nadal ponad połowa aplikacji dla małych i średnich firm rozchodzi się w pudełkach.

GAZETA PRAWNA

KE chce sprawniejszego płacenia przez internet i niższych prowizji

KE rozpoczęła w środę konsultacje w sprawie barier w płatnościach kartą, przez internet i telefony komórkowe. Zdaniem KE, stworzenie w UE zintegrowanego systemu płatności ułatwiłoby życie konsumentom oraz zwiększyło konkurencję i obniżyło prowizje za transakcje.

WYBORCZA.BIZ

Więcej innowacji w gospodarce. Tyle samo infrastruktury i środowiska

Nowe konkursy szykują się w tym roku w programie "Innowacyjna gospodarka". Za to w programie "Infrastruktura i środowisko" prawie całkowicie wyczerpała się pula środków.

Unia Europejska chce podwoić ilość zakupów online do 2015 roku

Poprzez wspieranie e-handlu Komisja Europejska zamierza zwiększyć znaczenie internetu we wspólnej gospodarce.

PULS BIZNESU

Bank rusza w "chmury"

BBVA, największy hiszpański bank, zacznie korzystać z "chmury" Google.

Informatyk ceni wolność

Kontrakt jest lepszy niż etat — uważa aż 57 proc. specjalistów i menedżerów IT.

O szefach w sieci

Ponad połowa wypowiedzi internautów jest poświęcona "bossom" telekomów — wynika z najnowszego badania Kompas Social Media.

Ponad 500 mln użytkowników internetu w Chinach

Rośnie liczba użytkowników internetu w Chinach, gdzie pod koniec ubiegłego roku wyniosła 505 mln.

NETWORLD

Korporacyjny Firefox coraz bliżej

Mozilla jest coraz bliżej udostępnienia przeglądarki Firefox w wersji przeznaczonej dla dużych organizacji, w których administratorzy chcieliby mieć pełną, scentralizowaną kontrolę nad aplikacjami i aktualizacjami.

Ataki przeniosą się z systemów operacyjnych na sprzęt?

W swoim corocznym raporcie o spodziewanych zagrożeniach w roku 2012, McAfee przewiduje m.in., że mechanizmy zabezpieczeń Windows 8 będą zniechęcać do ataku na system operacyjny i skierują zainteresowanie napastników na bezpośrednie atakowanie sprzętu. Pod koniec roku McAfee Labs analizuje tendencje zagrożeń w okresie kończącego się roku i na tej podstawie opracowuje prognozy na rok nastepny.

*** promocja***

Dlaczego firmy wybierają rozwiązania HP?

sprawdź:http://p1.idg.pl/r/3e37b

*** promocja***


TOP 200