Czwartkowy Przegląd Prasy

AT&T jednak przejmie T-Mobile… Białoruś sprzedaje udziały w sieci telefonii komórkowej MTS… Możliwe przedłużenie porozumienia UKE z TP… Comp ma pieniądze, będzie przejmować… Ruszyło polskie Davos… Rosną koszty cyberprzestępstw… Polska innowacyjna na papierze… Nowoczesne technologie, czyli wirtualny marketing w realu…

COMPUTERWORLD

IFA 2011 pod znakiem trzęsienia ziemi w Japonii

Podczas jednego z otwierających wystąpień Masaaki Osumi, członek zarządu Toshiby pokazał krótki film przypominający ogrom zniszczeń, jakich 11 marca 2011 doznała Japonia. Zmieniło to perspektywę postrzegania wszystkich firm z tego kraju, obecnych w tym roku na berlińskich targach i jednocześnie uzmysłowiło nam, jak szybko, w natłoku zdarzeń, zapominamy o nieszczęściach nawet takiej skali.

Czy Oracle zawyżył wysokość poniesionych strat w procesie przeciwko SAP?

SAP jednak nie zapłaci amerykańskiemu konkurentowi odszkodowania w rekordowej wysokości 1,3 mld USD. Amerykański sąd federalny uchylił wcześniejszy wyrok w tej sprawie. Zanegowano przede wszystkim sposób naliczania i wysokość przyznanego odszkodowania. Ostateczny wyrok w tej sprawie może zaważyć na przyszłości branży ERP.

Otago przejmuje część Silvermedia odpowiedzialną za rynek edukacyjny

Zakład Usług Informatycznych OTAGO - spółka zależna Asseco Poland - podpisała umowę z krakowską firmą Silvermedia na "zakup zorganizowanej części przedsiębiorstwa". Zakupione wraz z tą spółką rozwiązanie będzie uzupełnieniem Systemu Miejskiego OTAGO o kolejny element - Platformę Zarządzania Oświatą.

RZECZPOSPOLITA

AT&T jednak przejmie T-Mobile?

Wygląda na to, że zablokowana przez władze USA w zeszłym tygodniu fuzja telekomów może jednak dojść do skutku, ale na zupełnie nowych warunkach.

Ruszyło polskie Davos

Ponad 2500 ludzi biznesu, polityki i świata finansów uczestniczy w XXI Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Możliwe przedłużenie porozumienia UKE z TP

3,2 mld zł w ciągu trzech lat będzie kosztować spółkę realizacja porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej z 2009 roku.

Rosną koszty cyberprzestępstw

Przestępczość internetowa kosztuje rocznie 114 mld dol., a każdego dnia narażonych jest na nią ponad milion ludzi — to wnioski z raportu opublikowanego przez firmę Symantec.

GAZETA PRAWNA

Polska innowacyjna na papierze

Polska w "Globalnym raporcie konkurencyjności 2011 - 2012", opracowanym przez World Economic Forum we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, zajęła 41. miejsce. W prestiżowym rankingu ogłoszonym w pierwszym dniu Forum Ekonomicznego w Krynicy, spadliśmy o dwie pozycje.

Nowoczesne technologie, czyli wirtualny marketing w realu

Winiary, KFC, czy Ikea zainwestowały w aplikacje w nowatorskiej technologii, aby wyróżnić się z tłumu i zwiększyć sprzedaż. To trend, który będzie się rozwijał wraz z rosnącą liczbą użytkowników nowoczesnych telefonów komórkowych.

Białoruś sprzedaje udziały w sieci telefonii komórkowej MTS

Białoruś wystawi na aukcji 51 procent akcji sieci telefonii komórkowej MTS - powiadomił w środę Państwowy Komitet ds. Majątku Białorusi. Dodano, że cena wywoławcza to 1 mld dolarów.

WYBORCZA.BIZ

Z książek uczyło mi się lepiej niż z laptopów

Gdy nauczyciel rozdał w klasie laptopy, przestał nad nami panować: większość grała w gry bądź surfowała po internecie. Nawet najlepsze zabezpieczenia niczego nie zmieniły - mówi Paweł Biskup, który od urodzenia mieszka w Wielkiej Brytanii.

PARKIET

Comp ma pieniądze, będzie przejmować

Strategia zakłada rozwój grupy w kierunku produktów i usług dla handlu detalicznego.

NetWorld

Morto obnaża słabość haseł stosowanych w IT

Złośliwe oprogramowanie odpowiedzialne za potężny wzrost nieautoryzowanego ruchu RDP i atak na komputery w 87 krajach pokazuje, jak słabe bywają hasła dostępu.

Nowa technologia radiowa pozwala na transmisję w sieciach komórkowych trybie full-duplex

Naukowcy z Rice University (USA) opracowali technologię transmisji danych drogą radiową w trybie pełnego dupleksu, dzięki której przepustowość sieci komórkowej można zwiększyć dwukrotnie, pozostawiając jednocześnie w niej tę samą liczbę stacji bazowych.

InternetStandard

Domena .pl rośnie najszybciej w Europie

Jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, rejestr krajowej domeny .pl powiększył się w II kwartale 2011 r. o ponad 70 tys. nazw. Dynamika tego wzrostu jest najwyższa wśród państw Unii Europejskiej. 20 lat od podłączenia Polski do sieci, w domenie .pl funkcjonuje ponad 2 miliony nazw.

Transmisja online z TEDxLodz - start już 9 września

9 września br. odbędzie się pierwsza edycja konferencji TEDxLodz. Zaproszeni prelegenci wygłoszą 18-minutowe wystąpienia zgodne z ideą szerzenia wartościowych idei. Wśród gości znajdą się m.in. Wojciech Syrocki pomysłodawca projektu edukacyjnego RoboCAMP. Całe wydarzenie będzie transmitowane online na stronie konferencji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200