Czwartkowy Przegląd Prasy

Fundusze zainteresowane Polkomtelem połączyły siły... MSWiA unieważnia przetarg na system łączności TETRA... Problemy z e-rejestracją aut... Plus szykuje rebranding przed Erą... Acer chce sprzedać 50 tysięcy tabletów... UE będzie chronić twoje dane na etykietkach RFID... Do pracy w Niemczech będą wyjeżdżać informatycy i programiści... Ruszyły zapisy na studia o Linuksie...

COMPUTERWORLD

MSWiA unieważnia przetarg na system łączności TETRA

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, powodem jest przedłużający się przetarg, co spowoduje, że Ogólnokrajowy Cyfrowy System Łączności Radiowej tzw. TETRA nie zadziała na mistrzostwa europy w piłce nożnej Euro 2012. A skoro tak, to przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji postanowili rozszerzyć zakres projektu na całą Polskę i unieważnić dotychczasowy przetarg.

Jakie alternatywy ma MSWiA w związku z unieważnionym przetargiem na system łączności TETRA

Zorganizowanie zintegrowanej sieci radiowej dla służb ratunkowych i policyjnych w Polsce nie ma prawa się znacząco odwlekać, ale sprawa zaczyna się ryzykownie jakby od nowa i to po raz kolejny.

GUS odpowiada w sprawie luki w systemie do samospisu

Można włamać się do ankiety osób prowadzących działalność gospodarczą - potwierdza Główny Urząd Statystyczny. Ale umożliwia to tylko wgląd w dane tj. imię, nazwisko i adres zamieszkania, które w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą i tak są powszechnie dostępne.

Coraz bliżej zaufanego profilu

Na zaufany profil dostępny przez ePUAP, który ma zastąpić drogi podpis elektroniczny, który zdaniem wielu jest barierą rozwoju e-administracji w Polsce, czekamy już od 2009 r. Mariusz Przybyszewski z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA powiedział wczoraj, że rozporządzenie w sprawie zaufanego profilu jest już po wszelkich uzgodnieniach i jeśli zostanie zwolnione z komisji prawniczej będzie mógł go podpisać Minister.

RZECZPOSPOLITA

Powszechne kłopoty ze spisem

Problemy z logowaniem, możliwość wpisania danych innej osoby - to tylko niektóre kłopoty z internetowym samospisem powszechnym.

Polskie firmy boją się utraty specjalistów

Do pracy w Niemczech będą wyjeżdżać informatycy i programiści. Firmy w zachodniej Polsce liczą się ze wzrostem kosztów na pozyskanie nowych pracowników.

Fundusze zainteresowane Polkomtelem połączyły siły

We wtorek 12 kwietnia zarząd operatora Plus GSM zacznie spotkania z inwestorami zainteresowanymi jego kupnem.

Problemy z e-rejestracją aut

Tylko nieliczne urzędy, choć mają taki obowiązek, stworzyły system rejestracji pojazdów przez Internet.

GAZETA PRAWNA

Plus szykuje rebranding przed Erą

Operator sieci Plus wyda kilkadziesiąt milionów złotych na nowy wizerunek ponad 800 salonów, mimo że za kilka miesięcy może mieć nowego właściciela, który będzie miał własny pomysł na wizerunek sieci. Około 100 mln zł kosztować może planowany na wakacje rebranding Ery na T-Mobile.

Acer chce sprzedać 50 tysięcy tabletów

Globalny producent komputerów Acer wchodzi na polski rynek ze swoimi dotykowymi komputerami. Liczy na udział w rynku na poziomie 20 - 30 procent.

WYBORCZA.BIZ

UE będzie chronić twoje dane na etykietkach RFID

Komisja Europejska postanowiła chronić nas przed niepowołanym wykorzystaniem danych osobowych zapisywanych na etykietkach RFID, które działają jak elektroniczne pluskwy.

PULS BIZNESU

Ruszyły zapisy na studia o Linuksie

Informatycy, którzy chcą uzyskać tytuł inżyniera linuksowego, mogą skorzystać z pierwszych specjalistycznych studiów podyplomowych.

NetWorld

Narzędzia open source do monitorowania usług sieciowych

O ile nie chcemy by o awariach powiadamiali nas użytkownicy bądź klienci musimy korzystać z narzędzi monitorujących dostępność urządzeń i usług sieciowych.

Przedstawiamy 5 interesujących projektów open source potrafiących sprostać temu zadaniu.

RSA - informacje o ataku tylko dla wybranych

Koncern RSA zdecydował się na udostępnienie swoim klientom szerszych informacji o ataku informatycznym, przeprowadzonym na jego systemy w połowie marca. Ale dostęp do tych danych jest poważnie ograniczony - RSA podzieli się nimi z wybranymi klientami, i to tylko pod warunkiem, że zobowiążą się do zachowania tajemnicy.

Konkurs Networlda rozstrzygnięty

Znamy już zwycięzcę konkursu "Ustrzel solidny serwer".

InternetStandard

Merlin rozszerza działalność - czas na modę

Merlin.pl, jeden z najbardziej znanych polskich sklepów Internetowych, postanowił poszerzyć asortyment o modę. Póki co oferta jest dosyć skromna, ale wkrótce ma zostać poszerzona.

Koniec z dziurami w drogach. SeeClickFix trafia na Facebooka

Serwis Facebook zaoferował swoim użytkownikom dostęp do serwisu SeeClickFix. Dzięki niemu mogą oni powiadamiać lokalne władze o różnych drobnych problemach, które trapią ich okolice.

BYWALEC

Centralne zarządzanie rządową informatyką

Na razie mieliśmy Centrum Projektów Informatycznych. Ale powstały/mają powstać także Centralny Ośrodek Informatyki oraz Międzyresortowy Operator Systemów Teleinformatycznych.


TOP 200